Loading...

Anne Olunca Güzelleştim, Estetik Olunca Duble Güzelleştim

Ana Sayfa » Blog » Anne Olunca Güzelleştim, Estetik Olunca Duble Güzelleştim

Aklım ermeye başladığından beri hayatta en büyük dileğim bir gün anne olabilmekti. Yaşım ilerledikçe kendimi hep annelik duygusunu tahmin etmeye çalışırken buluyordum yalan değil. Bir gün kısmet olup anne olunca, senelerdir o duyguya duyduğum merakın boşuna olmadığını bir kez daha anladım. Gerçekten annelerin dediği gibi, anne olmadan anlaşılmazmış bazı şeyler. Ben de anne olunca güzelleştim, estetik olunca duble güzelleştim:)

Senelerdir süregelen annelik iç güdüm dolu dizgin devam ediyorken, 2 sene önce hazırlıksız yakalansam da hamile olduğumu öğrendim. O gün akıttığım gözyaşlarım, içimin içime sığmadığı halim… Şuan bile o ilk hamile olduğumu öğrendiğim anı anımsayınca gözlerim dolar.

Zamanı gelip doğum yaptım, oğlumu kucağıma alıp ilk kez kokusunu içime çektiğimde bütün dünya o saniye yok oldu gözümde. Hiçbir şey umrumda değildi, ondan başkasına gözlerim kör oldu sanki. Hastaneden çıkıp evimize gidişimiz, o ilk 1 haftaki tempoya alışma süreci. Herşey o günlerde bebeğime endeksliydi.

Fark Etmeden Gittikçe Şişmanlamıştım

Eee, gel zaman git zaman bebeğimize alıştık; huyunu suyunu öğrendik. Aylar geçtikçe düzenimiz yavaş yavaş oturmaya başlıyordu. Bir gün eşimle birlikte doğumdan sonra ilk defa dışarıya çıkıp yemek yiyelim dedik; çok uzun haftalardır evde geçiyordu vaktimiz haliyle.

Biricik oğlumuzu ailemize emanet edip çıktık, yemekte insanların arasına karışmak sanki hiç yapmadığım şeymiş gibi afallattı beni. O kadar acaip hissettim ki. Tabi bir de akşam için hazırlanırken denediğim hiçbir kıyafetin içine sığamamamın moralsizliğini hesaba katarsak…

YAĞ ALDIRMA ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTİYORSANIZ LİNKE TIKLAYINIZ.

Masada eşime açtım konuyu, ya dedim kaç zamandır kendime hiç bakmamışım şu halime bak, ne kadar çirkinleştim gün geçtikçe… Üstüne aksi gibi karar alıp zayıflayamıyordum da, çünkü emzirme dönemimde vücudumun intolerans gösterdiği durumlar olmuştu ve düzenli olarak kullandığım ilaçlar ödem yapıyordu. Ama gerçekten o gece benim için bardağı taşıran son damla olmuştu, çok acil şekilde kilo vermem ve sağlığıma kavuşmam şarttı.

Eşim tabii ki benim gönlümü kırmamak için her zaman çok güzel olduğumu, hamilelikten sonra daha da güzelleştiğimi söyleyip durdu bütün gece. Yanlardan çıkan can simitlerim, sandalyeyi dolduran baldırlarım, ay parçası gibi suratım öyle demiyordu ama ne yazık ki…

Yağ Aldırmanın Zamanı Gelmişti

Bu konuda kısa sürede çözüm yaratıp aksiyon almalıydım. Aklıma bölgesel zayıflama için yağ aldırma ameliyatı yaptırmak geldi. Girdim baktım, gözümde büyüttüğüm kadar beni zorlayacak ameliyat da değildi. Aile büyükleriyle de konuşup  benim iyileşme sürecimde bana yardımcı olup olamayacaklarını sordum çocuk konusunda. Onlar da benim annem babam işte, canlarım; konu hem evlat hem torun olunca seve seve yanımda olacaklardı kuşkusuz.

Süreci çok da uzatmadan yağ aldırma ameliyatımı oldum, herşey istediğim gibi geçti. Tamamen 30 kilo birden zayıflamak gibi beklentim yoktu tabii ki, göbek bölgemdeki fazlalık gitti; vücudum resmen şekil aldı bir anda. Ben de öncelikle kendimi, sonrasında doktorumu ve ailemi hayal kırıklığına uğratmamak için bütün kuvvetimi ve azmimi vücudumun diğer bölgelerinde kalan kilolarımı vermeye adayacağıma söz verdim kendime. Üstelik ne zaman hevesim kırılır gibi olursa aynaya bakıyorum, gördüğüm manzaradan o kadar memnunum ki. Dediğim gibi anne olunca güzelleştim, estetik olunca duble güzelleştim:)

2020-02-18T16:18:25+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?