Loading...

Bacak Liposakşın Ameliyatı

Ana Sayfa » Liposuction » Bacak Liposakşın Ameliyatı

BACAKTAN YAĞ ALDIRMA HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Her kadının fiziğiyle alakalı arzusu bilindiği üzere güzel, düzgün ve dikkat çekici bacaklara sahip olabilmektir. Erkekleri bu konuda baz aldığımızda ise yine düzgün ve sıkı bacaklar istedikleri bilinen bir gerçektir. Teknolojinin iyice ilerlemesiyle birlikte karın bölgesi, popo bölgesi gibi bölgelere yapılan yağ aldırma estetikleri bacak bölgesine de yapılabilmekte ve bacak yağı aldırma da popüler estetikler arasına girmiştir.

Bacak İnceltme Estetiği Nedir?

Bacaktan yağ aldırma olarak da tanımlayabileceğimiz bacak liposuction, bacak bölgesindeki fazlalık olarak tanımlayabileceğimiz yağ birikimlerinin vücut dışına çıkarılmasıdır. Kişiler, bacaklarındaki sorunlu bölge neresiyse isteğe göre iç bacak yağı aldırma isteyebilir ya da alt bacak yağ aldırma işleminin yapılmasını hekimlerinden isteyebilmektedirler.

Bacak İnceltme Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Bacak yağlarını aldırmak her iki cinsiyet için de uzun yıllardır uğraştıkları bir sorunun geldiği son nokta ya da tamamen estetik kaygıların oluşturduğu istekle birlikte gerçekleşebilmektedir. Örnek verilecek olursa; erkeklerde ya da kadınlarda küçük yaştan beri sağlıksız beslenmeyle birlikte vücutta fazlalık yağların oluşması, genetik olarak bacakların şekilsiz ve kalın olması ya da gençlikten yetişkinliğe geçilen yıllarda vücudun fit bir görünüme sahip olması adına herhangi bir spor dalıyla ilgilenilmemesi bacaklarda yağlanma sorununu meydana getirebilmekte ve dolayısıyla bacaklardan yağ aldırma işlemine ihtiyaç duyulabilmektedir.

Bacaklardaki Yağ Alımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Bacaklardaki yağ alımı klasik liposuction işlemi nasıl yapılıyorsa aynı şekilde gerçekleştirilir. Bu sebepten ötürü bacaklar için liposakşın ameliyatının önemli olan noktası işlemin kendisi değil, işlemin hangi bölgeye yapılacağıdır.

Bazı bireylerin ayak bileklerinde ya da alt bacaklarında yağlanma problemi olurken, bazı bireyler bacak arası yağ aldırma operasyonuna veya iç bacak yağlarını aldırmaya ihtiyaç duyabilmektedirler.

Bacaklara yapılacak bu işlemde, yine deri altına ince kanüllerle girilerek sorunlu bölgedeki fazlalık yağlar parçalanarak vücut dışına çıkartılır. Operasyon sürecinde hekimin karar vereceği şekilde, eğer yağ alımından sonra bölgenin genel görüntüsünde bir bozukluk olacaksa düz bir bacak görüntüsünü tamamlamak için alınan bacak yağları gerekli görülen bölgelere tekrar nakledilerek kusursuz bir bacak görünümü sağlanabilmektedir. Bu işlem ortalama 1-2 saat içerisinde ve hasta duruma göre genel ya da lokal anestezi altındayken uygulanmaktadır.

Bacak Yağ Aldırmadan Sonra Ne Kadar Korse Giymek Gerekir?

Bacak yağlarını aldırmak kolay bir işlem gibi gözükse de, esas istenilen sonuçlar uyulması gereken bir takım kurallar sonrası elde edilebilmektedir. Bu nedenle bacak yağ aldırma ameliyatı geçiren hastaların doktorlarının söylediklerine harfiyen uymaları gerekmektedir.

Bu gerekliliklere göz atacak olursak; bacak liposuction yaptıranlar öncelikle korse kullanımına mutlaka dikkat etmelidirler. En az 4 haftalık süreç boyunca mutlaka korsenin banyo dışında çıkarılmadan giyilmesi, çabuk iyileşmek için de etkili olan bir faktördür. Bunun sebebi korse kullanımının ödem ve morluk gibi etkilerin oluşma ihtimalini en aza indirmesidir.

Bununla birlikte hastanın ilk haftalarda bacakları yoracak ve vücut olarak kapasitesini zorlayacak etkinliklerden kaçınması gerekmektedir. İlk haftadan sonra normal yaşantısına geri dönebilse de yine tam olarak iyileşme sağlanana kadar dikkatli davranması ve dinlenmeye özen göstermesi dikkat edilecek hususlar arasındadır.

Bacaklardan Yağ Aldırma Riskli Midir?

Bacak yağı aldırma işleminin diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi alanında uzman ve işini iyi yapan doktorların elinde yapılmasıyla hiçbir riski kalmamaktadır. Çünkü adı üzerinde iyi bir doktorun iyi eğitim aldığı bir alanda kötü bir ameliyat yapması mümkün gözükmemektedir. Bununla birlikte bu estetiğin hangi dönemde yaptırılmak istendiği de risk faktörü oluşturacak nitelikler barındırabilir. Yani gelişimsel olarak daha belirli bir vücut yapısına ulaşamamış ve genç yaştaki kişilerin bacak inceltme estetiği olmak istemesi, ilerleyen yaşlarda vücut yapıları değişip geliştikçe kendilerine sorun yaratacak bir durum haline gelmekte bu nedenle de doktorlar belirli yaşın altındaki hastalara bacak liposakşın estetiği uygulamamaktadır.

Bacak Yağları Aldırma Fiyatları

Bacak yağı aldırma fiyat olarak kesin bir ücretlendirme yapılamayacak estetik operasyonlardan bir tanesidir. Bunun nedeni her kişinin bacağındaki yağlanma sorununun birbirinden farklı olabileceği ve buna bağlı olarak alınacak yağ miktarıyla ilintili olarak ameliyat ücretinin değişebileceğidir. Kesin bir fiyat belirlenebilmesi için birey ile hekimin yüz yüze görüşmesi gerekmektedir.

2020-02-18T16:49:25+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?