Loading...

Bacaktan Yağ Aldırma

Ana Sayfa » Liposuction » Bacak Yağ Aldırma Ameliyatı

Bacak Bölgesinde ki Yağlar

Bacak bölgesi özellikle kadınlar için önem arz eder. Bu bölge kadının zarifliği gösteren, kalça duruşunu belirleyen, giyim konusunda kadını estetik gösteren önemli hatlardan biridir.

Günümüzde karın, göbek, basen, kol bölgesi gibi yağlanan kısımlardan yağ alımı gerçekleştirildiği gibi bacak bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenler sayısı azımsanmayacak derecede fazladır.

 

Bacaktaki Fazla Yağlar

Bacaktaki fazla yağlar dediğimizde aslında birçok bölge bacak estetiğine girer. Bacak kısmında oluşan yağlar bacağın nerelerinde oluşuyor sorusuna ise baldır, iç bacak, diz, alt bacak ve ayak bilekleri cevabını verebiliriz.

Baldır Yağlarının Alımı

Üst bacakta bulunan yağlar diğer bir değişle baldır bölgesindeki yağlar hem estetik açıdan hem de sağlık yönünden sorun teşkil eder. Bu konuda özellikle bayanların sıkıntısı daha büyüktür. Bacaklarda ki yağlar başka sorunları da beraberinde götürür. Bunların başında iç bacakların birbirine sürtmesidir. Bacaklarda ki aşırı yağlanma nedeniyle iç bacaklar bitişik hale gelir. Bununla birlikte yürüme esnasında sürtünmeye paralel olarak pişik, kızarıklık, terleme gözlemlenir. Bacaklarda ki yağlar sebebiyle kişinin yaşam kalitesi düşebilir. Diğer yandan sürtünmenin etkisi ile kıyafetler çabuk deforme alabilir. Baldır bölgesinde yağlanma olan kişilerin giyindiği pantolonların ağ kısmında erime meler meydana gelir. Terleme sebebiyle dışarıdan kötü görüntü oluşabilir.

Bacakta ki yağların alımı liposuction tekniği ile yapılır. İnce kanüller kullanılarak estetik cerrahın ameliyattan önce belirlediği bölgelerden bu yağlar alınır. Bacaklardan alınan yağ oranı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu kişinin bacak bölgesindeki yağ oranı ile ilişkilidir. İşlem ortalama iki saat sürebilir. Bacak liposuction işlemi genel anestezi altında yapılması uygun olabilir. Hastanın bir gün hastanede kalması uygundur. Ameliyat sonrasında hastaya varis çorabı ya da uygun korse giydirilir. Bacaktan yağ aldıran bir hastanın istenilen seviyeye gelmesi,  final haline kavuşması 1-2 ay arasını bulabilir. Baldırdan yağ alının hastaların sosyal yaşamına dönmesi için 5 gün yeterlidir. Bu süre sonrasında işine ve gündelik aktivitelerine dönebilir.

 

Bacaktan yağ aldırmanın fiyatları nedir sorusuna birkaç madde ile cevap vermemiz uygun olacaktır. Bacak yağlarını alacak doktorun tecrübesi ve konuya hâkimiyeti bacaktan yağ aldırma fiyatını belirleyen faktörler arasındadır. Bunun dışında bacak liposakşının yapılacağı hastanenin sınıfı da bacaktan yağ aldırmanın fiyatını belirleyen faktörlerin arasındadır.

Dizdeki Yağlar

Bacaklardan yağ aldırma işlemi tüm bacağı kapsadığı gibi bölge bölgede yapılabilmektedir. Bacaklarda oluşan yağlanmanın oluştuğu kısımlarından biride diz bölgesidir.
Karşılaştığımız durumlar arasında olan diz yağlanması genellikle üst bacakların normal diz bölgesinin daha yağlı görünmesinden kaynaklanan bir sorundur. Diz bölgesindeki yağların oluşum hızı fazla erime hızı ise çok yavaştır. Dizlerdeki yağlar sebebiyle bacak şekilsiz hatta çarpık görülebilir. Bu orantısızlık nedeniyle dizlerdeki yağların alınması gerekebilir.

Dizlerde ki yağların alımı için kullanılacak yöntemlerin başında liposakşın (liposuction) gelir. Bu yöntem ile dizdeki yağlar alınabilir ve bu sorundan kurtulabilinir. Deneyimli ellerde lokal anestezi ile yapılabilir. İnce kanüller sayesinde alınan yağlar sonucunda dizde iz kalmaz. 30-40 dakikalık bir işlemdir.

Dizlerden yağ aldırmanın fiyatı işlemi yapacak doktora, işlemin gerçekleştirileceği hastaneye, işlemin hangi anestezi türü ile yapılıp yapılmayacağının belirlenmesi ile ortaya çıkmaktadır.

Alt Bacaktaki Yağlar

Özellikle kadınların estetik açıdan en dikkat ettiği bölgedir. Dışarıdan kolayca fark edilir. Alt bacaklardaki yağ oranının fazla olması kadınlar için sıkıntı yaratabilir. Giyim seçiminden tutunda, yürüme zorluğuna kadar birçok problemi beraberinde götürebilir. Diğer yandan alt bacaklarda oluşan yağlanmalar çarpık bacak görümüne de yol açabilir.

Alt bacaklarda oluşan yağların alımı liposakşın ile gerçekleştirilir. Memnun edici sonuçlar alınabilir. 1-2 saat arası süren işlem sonucunda bacaklardaki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Ayak Bileğinden Yağ Aldırma

Günümüzde en popüler estetik operasyonlarından biridir ayak bileklerinden yağ aldırmak. Özellikle 24-45 yaş arası bayanların tercih ettiği bu operasyon sayesinde daha düzgün bileklere kavuşabilinmekte. Liposuction işlemi ile yapılan bu operasyon ortalama 1 saat sürmektedir. İşlem sonrasında hastanın 3-4 hafta giyeceği varis çorapları giymesi önemlidir. Ayak bileğinden yağ aldırma işleminde şişlik ve ödem süresi diğer yağ aldırma işlemlerine göre daha uzundur. Bu süreçte hastanın yürümesi istediğimiz bir durumdur. Bunu ayakta durmakla karıştırmamak gereklidir. Ayal bileğinden yağ aldıra hastalar 3-4 gün sonra normal yaşantısına dönebilirler. Ayak bileğinden alınan yağ oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

Bacaktan Yağ Aldırma Fiyatı

Diğer estetik operasyonlarında olduğu gibi bacaktan yağ aldırma fiyatlarını öncelikle doktorun tecrübesi ve donanımı belirlemektedir. Konusuna hâkim bir doktor ve bu konuda yaptığı operasyon sayısının fazlalığı işlem başına alacağı ücreti değiştirebilir. Kliniğinin lokasyonu, ameliyatın gerçekleştirileceği hastane, hastanenin donanımı ve anestezi türü gibi etkenler bacaktan yağ aldırma operasyonunun fiyatı ücretini belirler.

2020-02-18T17:41:51+03:00

6 Yorum Var

 1. Halil Tekgöz 12 Şubat 2019 at 08:16 - Reply

  Bacaktan yağ aldırma ve koldan yağ aldırma ameliyatlarında harika sonuçlar olduğunu duymuştum. Sonuçları görebilmemiz için görseller mevcut mudur sayın ZYT Sağlık Ekibi?

  • Zty Estetik 13 Şubat 2019 at 10:03 - Reply

   Tabi ki mevcuttur ama bunları WhatsApp hattımızdan verebiliyorz. Yazarsanız arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

 2. Sevim 24 Mayıs 2019 at 11:59 - Reply

  Merhaba ben 109 kilodan 76 kiloya indim ancak bacaklarim incelmedi ozellikle alt bacak uaglari pantolon giyiminde cok sıkıntiya sokuyor beni. Yag dagilimida arka ve dış kenarlarda .ve carpik duruyor piyasada pantolon bacaklari dar..benim bacak boyumda kisa ..goruntu cok sıkıntili bu op.u oyle yada boyle yaptiracagim onceliklé secimim isi dogru yapan tabiki ancak mali tabloda onemli bilgi alirsam memnun olacagım tesekkurler.

  • Zty Estetik 24 Mayıs 2019 at 14:36 - Reply

   Merhaba ;
   Bu tarz ameliyatlarda fotoğraf istiyoruz genelde görmeden fiyat vermek zor. İsterseniz WhatsApp hattımızdan ulaşın bize arkdaşlar yardımcı olsunlar.. 0546 641 54 54 ece hanım

 3. ALİ 20 Temmuz 2019 at 07:50 - Reply

  ÜST BACAK ÖN VE ARKA YAĞ ALDIRMA

  • nazli 20 Temmuz 2019 at 11:10 - Reply

   WhatsApp dan yazma şansınız olabilir mi acaba ?
   0546 641 54 54

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?