Loading...

Doğum Sonrası Liposuction

Ana Sayfa » Liposuction » Doğum Sonrası Liposuction

Kadınların pek çoğunun çok fazla arzuladıkları ve bambaşka bir duygu olduğunu deneyimlediklerini söyledikleri anne olma durumu, başlı başına bir mucize olarak kabul edilir. Bireyin kendi genetiğinden bir parçaya hayat vermesi, dünyaya getirmesi tartışmasız ki tarif edilemez bir mutluluktur.

Tabi bu mutluluğun yanında ruhsal tatminin yanında kadınlar bir de fiziksel olarak tatminkar süreçler geçirmek istemektedirler. Doğum sonrası vücutta meydana gelen sarkmalar, çatlaklar; ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın verilemeyen kilolar kadınları estetik açıdan oldukça rahatsız eden problemler haline gelebilmektedir. Hal böyle olduğunda da, kurtarıcı işlem olarak imdada doğum sonrası liposuction yetişmektedir.

YAĞ ALDIRMA ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Doğum Yaptıktan Sonra Liposuction Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Bir önceki başlıkta da bahsettiğimiz gibi, bazı kadınların vücudunda doğumdan sonra toparlanamayacak problemler baş gösterebilmektedir. Örneğin; özellikle karın bölgesinde, kalça kısmında, üst bacaklarda, bel bölgesinde ya da dizlerde ne kadar çok uğraşılırsa uğraşılsın gitmeyen yağ birikintileri kalabilmektedir.

Buradaki uğraştan kastımız, doğum sonrası emzirme döneminde düzenli olarak beslenip sağlıklı bir şekilde spor yapılmaya devam edilmesidir. Bu uğraşlara rağmen kişi hala rahatsız eden yağlara sahipse, sorunu çözmek için kaçınılmaz olarak liposuction estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Doğum Sonrasında Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Doğum sonrası süreçte ilk olarak önemsenmesi gereken durum tabii ki annenin sağlıklı bir metabolizmaya sahip olarak bebeğini sağlıklı bir şekilde emzirmeye devam etmesidir. Emzirme döneminde ilk 1 yıl içerisinde, özellikle değinilecek olursa annenin boy kilo endeksinin normal değerlerine yaklaştığı en yakın kilolarda liposuction estetiği yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Ameliyat Olan Yeni Annelerden Ne Kadar Yağ Alınır?

Ameliyat öncesi hekimin yaptığı kontroller neticesinde sorunlu bölgedeki yağların nasıl ve ne kadar alınacağı derinin üzerine çizimler yapılarak belirlenir. Ortalama bir sayı verilecek olursa, 3 kilogram ile 4 kilogram arasında bir yağ alımı mümkün olan bu operasyonda, eğer annenin daha fazla yağ aldırmaya ihtiyacı varsa 5 kilogram üstü yağ çekimi vücutta zarar yaratacağından, biraz zaman geçmesi beklenerek ikinci bir seans liposuction’a ihtiyaç duyulabilir.

 

Liposuction Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Artık çoğu kişi tarafından bilindiği üzere, en çok tercih edilen tür olan klasik liposuction’da sorunlu bölgeye ince uçlu kanüller çekilerek bir vakum yardımı ve doktorun kol kuvvetiyle kanül ileri geri ittirilerek yağların vücut dışına alınması sağlanır.

Daha ince ve hassas bölgelerde ise lazer liposuction dediğimiz yağ eritici işlemin uygulanmasının ardından yağ aldırma operasyonu yapılmaktadır (boyun, gıdı gibi). Her iki türde de genel anestezi alan hastanın, alınacak yağ miktarına göre uzayacak bir ameliyat süreci olacaktır.

İlk olarak göbek bölgesinden yağ aldırılacağı varsayılırsa, 2 mm. genişliğinde çok küçük delikler açılarak bahsettiğimiz ince borularla deri altına girilerek fazlalık yağ hücreleri vücut dışına aktarılmaya başlanır.

Zahmetli ve dikkat edilmesi gereken bir işlem olduğundan uzun sürebilmesi normaldir (1-2  saati bulan operasyonlar da olmaktadır). Vücut içine sokulan kanüller ileri-geri, sağa-sola hareket ettirilerek yağların parçalanması sağlanır ve olması gerektiği kadar yağ çıkartıldıktan sonra ameliyat sonlandırılır.

 

Operasyondan Sonraki Süreç

Doğum sonrası liposuction yaptırdıktan sonra en az 3-4 hafta süreyle banyo harici çıkartılmaması suretiyle korse takılması en öncelikli görevdir. Liposuction yapılan bölgenin yeni haline en kolay ve sorunsuz uyum sağlamasının en önemli kuralı korse kullanımıdır.

Bunun dışında pansuman da gerekebildiğinden hekimle irtibat halinde olunup gerekli durumlarda pansuman da ihmal edilmemelidir. Son olarak oluşacak morlukların ve ödemlerin de gayet normal olduğu, bu tip operasyonlarda bir süre sonra bu iki şikayetin de kendiliğinden ortadan kaybolacağı bilinir.

 Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Liposuction bir yağ alma işlemi olduğundan, sonuçlar çok yakın tarihte (hastanın ödemleri geçer geçmez) fark edilebilir düzeye gelmektedir. Ortalama olarak 2-3 ay içerisinde morluklar, şişlikler vs. iyileşeceğinden kadınlar yeni şekillenmiş vücutlarını aynada keyifle inceleyebilmektedirler.

2020-02-18T16:13:31+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?