Loading...
Liposuction_Zty_Mobile_Yeni_banner

Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı

Ana Sayfa » Yağ Aldırma » Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı

Kalça Küçültme Ameliyatı Nedir?

Kadınların ya da erkeklerin, kalça yapılarından memnun olmamaları neticesinde popo bölgelerine yaptırdıkları estetik müdahalelerin genel adı kalça küçültme olarak bilinmektedir. Kadınların daha sık tercih ettiği bir ameliyat türü olarak düşünülse de, popo küçültme ameliyatı olan pek çok erkek hasta da bulunmaktadır.

Yapılan bu operasyonda, kalça bölgesinde fazla olduğu kararlaştırılan yağ dokusu (çoğu zaman bedensel estetiği yakalamak adına bel bölgesi de ameliyata dahil edilmektedir) liposuction yöntemiyle alınabilmekte; az önce de bahsettiğimiz gibi ihtiyaç halinde bel bölgesi de toparlanarak o kısma da liposuction uygulanmaktadır.

Kalça Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Erkeklerde popo küçültme nedenleriyle kadınların yaptırma nedenleri aynı esasa dayanmaktadır. Genel olarak mevcut popo yapısının estetik görünmemesi, vücut ölçülerine göre fazla büyük olması, büyük olan kalçanın sarkık durması vb. nitelikler kişilerin kalça küçültme operasyonu geçirme kararı almasına neden olur.

kalça küçültme estetiği nasıl yapılır

Erkeklerin Kalça Küçültme Estetiği Yaptırmasının Nedeni Nedir?

Bir önceki başlıkta da bahsettiğimiz gibi, kalça yapısının fazla büyük olması erkeklerde feminen bir görüntü yarattığı için bu durum estetik açıdan rahatsızlık yaratabilmektedir. Poponun dik olmasının yanı sıra boyut olarak da büyük olması, erkeksi görüntüyü bazen sarsabilmekte ve kişiyi ciddi anlamda rahatsız edebilmektedir.

Bu nedenlerin haricinde, yaşlanma faktörü de bu ameliyatın düşünülmesine etken olan en önemli faktörlerdendir. Çünkü yaş ilerledikçe diğer bölgelerimizde olduğu gibi kalça bölgesi de yer çekimine yenik düşmeye başlamakta ve aşağıya doğru sarkmaktadır. Sarkık kalçalar da çirkin bir görüntü yaratmakta ve erkekler bu görüntüden en kısa zamanda kurtulmak istemektedirler.

Son olarak her iki cinsiyet için geçerli olan ameliyat nedenlerinden biri olarak hızlı şekilde kilo alıp verme süreci gösterilebilmektedir. Bu tip bir süreç atlatan kişilerin deri sarkması yaşadığı bilinmekte, aynı şekilde kalça yapılarında bir sarkma (bel bölgesinde yaşanan sarkmalar da popo sarkmasına zemin hazırlamaktadır) hem deri dokusunda hem de yağ dokusunda meydana gelmektedir. Bu nedenden ötürü erkekler mutlaka bu yapıdan kurtulmak istemekte ve popo küçültme ameliyatına girmektedirler.

erkeklerde kalça küçültme estetiği

Kalça Küçültme Estetiği Öncesinde Dikkat Edilecekler

Yapılacak bu estetik müdahale öncesinde doktor ve hastanın iletişimi oldukça önemlidir. Hastanın öncelikle doktorunun uyarılarını mutlaka dikkate alması, aynı şekilde bununla paralel olarak da doktorun hastanın ameliyat seyrini etkileyecek bir durumunun bulunup bulunmadığının takibini çok iyi yapması gerekmektedir. Örnek verilecek olursa; bir hastanın bu operasyondan önce kullandığı bir ilaç varsa bunu mutlaka doktoruyla paylaşması, doktorunun da hastanın ameliyat öncesi geçmişini detaylı öğrenip ona göre bir müdahale prosedürü ve takvimi geliştirmesi gerekmektedir.

Kalça Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu estetik genel olarak genel anestezi altında yapılmaktadır. Yapılan operasyonun esas amacı öncelikle popodaki fazlalık olan kısma liposuction uygulamak ve sarkan kısma yağ dokusu eklentisi gerçekleştirmektir. Yapılan bu işlemden sonra popo içerisinde yaratılan yağ dokusu şekillendirilmek adına yukarıya çekilir ve bu işlem “iple askılama” olarak adlandırılır. Bu tip askılama işlemleri, en çok hızlı kilo alıp verme geçmişi olan hastalarda işe yaramaktadır çünkü sarkan dokuları en kolay kaldırma yöntemi bu işlem olarak bilinir.

Operasyon sonrası kalça kısmı hem dikleştirilmiş hem de küçültülmüş olarak yeni yapısına kavuşmuş olur. Ancak bahsedilen bu birlikte yapılan işlemlerde ana nokta, ameliyattan önce hastanın bu iki tekniğin bir arada yapılmasına uygun olup olmayacağının netleştirilmesidir. Uygun olmayan beden yapıları için sonuç alınabilecek başka yöntemler denenebilmektedir.

Kalça Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ortalama olarak 1,5-2 saat süren bu ameliyatlar, kalçanın durumuna ve müdahale şekline göre 3 saatlik bir ameliyat süresini de kapsayabilmektedir.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Kalça küçültme için yapılan müdahaleler genellikle poponun alt kısmından kesi açıldığı için, dikişler de otomatikman poponun alt kısmında kalacağından belli belirsiz bir şekilde kalacaktır.

Kalça Küçültme Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu ameliyattan sonra kaçınılmaz olarak, çok da abartı sayılmayacak şekilde şişkinlikler ve ödem meydana gelmektedir. Ameliyat sonrasında ilk 3 gün, banyo yapılmaması ve bölgeye herhangi bir ıslaklık değmemesi gerekir. 3. günün sonrasında banyo yapılmaya izin verilmekte, 5. gün ve sonrasında ise kişiler normal rutinlerine dönebilmektedirler.

Oluşacak bu ödemin minimize edilmesi için mutlaka doktorunuzun önerdiği kalça korsesini takmanız gerekmektedir. 1 aylık süreyle takılması önerilen korsenin, oturup kalkma işlemlerinde zorluğu bir nebze azaltacağı söylenir.

kalça küçültme ameliyatı neden yapılır

Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Bu tip durumlarda fiyatlandırma tamamen operasyonu gerçekleştirecek hekimin profesyonelliğine ve hastanın ihtiyacı olan operasyonların neler olduğunun belirlenmesine bağlı olmaktadır. Bu sebepten ötürü ameliyattan önce bir muayene süreci geçirilir ve bütün detaylar göz önüne alınarak bir fiyat belirlenir. Dolayısıyla bu estetik için kesin bir fiyat aralığı belirlemek mümkün olmamakta, bu aşama tamamen hastanın ihtiyacı ve doktor-hasta iletişimi sonrası meydana çıkmaktadır.

2019-10-11T10:51:37+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?