Loading...

Gıdı Yağ Aldırma

Ana Sayfa » Liposuction » Gıdı Yağı Aldırma

Bilindiği gibi yüz estetiği ile bazı deformasyonlar ve yüz yapısını bozan olumsuz şekil bozuklukları giderilebilmektedir. Bazen ise bu olumsuzluklar gündelik makyajlarla ya da özel makyaj teknikleriyle kapatılmaktadır. Fakat bu basit yöntemler bazı bölgeler için işe yaramamaktadır. Bu bölgelerin başında gıdı bölgesi diğer adıyla çene altı bölgesi gelmektedir.

 

Gıdı bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkıklıklar kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Kimisinde bir kütle halinde görünürken kimisin de ise sarkık halde görünebilir. Ne kadar düzgün yüz hatlara sahip olunursa olunsun eğer gıdınız varsa estetik anlamda diğer güzellikleri de geri planda bırakıyorsunuz demektir. Bu bağlamda çene altındaki yağlar yüz görünümünü olumsuz etkiler.

Gıdı estetiği ile bu problemler kısa sürede atlatılabilir. Gıdıdan yağ aldırmak kadın erkek birçok kişi tarafından rağbet gören bir estetik operasyon haline gelmiştir. Sadece yurtiçi değil Avrupa ve diğer dünya ülkelerinden gıdı küçültme işlemi için Türkiye’yi tercih sayısı hiç de azımsanmayacak seviyededir. Gıdılarım çıktı, gıdılarımdan kurtulmak istiyorum, gıdılarımı aldırabilir miyim, gıdı estetiği yaptırmak istiyorum diyerek sağlık danışmanlarımıza ulaşan hastaların varlığını bilmekteyiz. Peki; gıdı estetiği nedir? Gelin çene altı yağları, gıdı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşalım.

Gıdı Yağlarından Kurtulmak için Ne Yapmalıyım?

Çene altında oluşan yağlanma ve sarkıklıklar, gıdı dediğimiz çene altı paralelinde oluşan sarkıklık ve yağlanmalar sebebiyle şikâyeti olan hastaların gideceği yer estetik cerrahlardır. Gıdı bölgesindeki şikâyetlerini ve beklentilerini estetik cerrah ile paylaşmalı ve muayeneniz yapılmalıdır. Buradaki hassas konu gıdı estetiğinde tecrübeli ve donanımlı estetik cerrahla karşılaşmaktır. Ne kadar küçük bir bölgede olsa tecrübeli ellerde yapılmaması durumunda sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Gıdı estetiği gıdıdan yağ aldırmak için yapacağınız görüşmede cerrahınız sizi operasyon hakkındaki tüm süreçten bahsedecektir.

 

Gıdı Estetiği Operasyonu

Gıdı estetiğinde uygulanacak yöntem liposuction yöntemidir. Estetik cerrahınızın belirleyeceği oranda gıdı bölgenizde yağlar vakum yöntemi ile alınır. Çok ince kanüllerle gıdıya girilir. İşlem kısa sürmektedir. Lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. İşlemden sonra taburcu olabilirsiniz. Bazı hastalarda gıdıda oluşan yağlarla beraber boyun bölgesindeki sarkıklıklar da giderilebilinir. Bu bağlamda liposuction artı germe işlemi uygulanır. Süre uzar ve genel anestezi ile işlemin yapılması gerekir.

Gıdı Estetiği Sonrası iyileşme Süresi

Gıdıdan yağ aldrma ıişlemi sonrasında baş kısmından çene kısmınıza kadar özel bandaj size verilecektir. Bu baş korsesini üç gün takmanız önerilebilir. İlk iki gün hafif ağrılarınız olabilir. Doktorun önereceği ağrı kesicilerle bu süreci konforlu geçirebilirsiniz. Gıdı estetiği olan bir kişi normal yaşantısına 10 gün içerisinde dönebilir. Gıdı estetiği sonrasında oluşacak ödem ve morlukların iyileşme süresi 3-5 gün arasıdır. Hasta kon trollü bir şekilde iş hayatına 3-4 gün içerisinde dönüş yapabilir. Gıdı estetiği sonrasında iz kalma olasılığı çok azdır. Bu izler zamanla tamamen kaybolurlar. Eğer germe işlemi yapılmadıysa ve sadece gıdıdan liposuction tekniğiyle yağ alınmışsa hasta dikiş atılmaz. Bu bağlamda dikiş izi diye bir şey söz konusu değildir.

Gıdıdan Yağ Alma Ücreti Nedir? Gıdı Estetiğinin Fiyatı Nedir?

 Gıdıdan estetiğinin fiyatı işlemi yapacak doktorun tecrübe ve deneyimine göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca lokal mi yoksa genel anestezi ile mi yapılacağı ücreti etkiler. Bunun dışında gıdıdan yağ aldırma işleminin hangi hastanede yapılacağı da fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır.

2020-02-18T17:42:28+03:00

14 Yorum Var

 1. Halil Tekgöz 12 Şubat 2019 at 08:18 - Reply

  Gıdı yağ aldırma ve gıdı estetiği aynı şey midir? Ayrıca bunlar ve koldan yağ aldırma için fiyat alabilir miyim?

  • Zty Estetik 13 Şubat 2019 at 10:03 - Reply

   evet aynı ameliyattır. Fiyat bilgisi için WhatsApp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

 2. Mervee 12 Şubat 2019 at 08:42 - Reply

  Yüzde kalıcı izler bırakır mı bu işlem?

  • Zty Estetik 13 Şubat 2019 at 10:01 - Reply

   bırakmaz çünkü liposuction ile yapılır ve ince kanüller ile girildiği için iz olmaz

 3. Yeliz Demircan 13 Şubat 2019 at 10:03 - Reply

  Gıda yağı aldırma veya gıdı estetiğinin fiyat bilgisini öğrenebilir miyim?

  • Zty Estetik 13 Şubat 2019 at 10:06 - Reply

   Merhaba fiyat bilgisi için 0546 741 54 54 nolu WhatsApp hattımızdan yazarak veya arayarak bilgi alabilirsiniz.

 4. Şeyma 21 Mart 2019 at 03:14 - Reply

  Merhabalar gıdıda yağ aldırma işlemi lokal + sedasyon olduğunda sedasyonu verecek kişi anestezi uzmanı mı yoksa işlemi gerçekleştirecek uzmanında sedasyon verme yetkisi var mı ??

  • Zty Estetik 21 Mart 2019 at 11:40 - Reply

   Lokal işlemlerde sedasyon anestezi hekimi tarafından verilir. Plastik cerrah bu işlemi yapamaz.

  • seda 17 Kasım 2019 at 17:45 - Reply

   gıdı aldırma işlemi ücreti nedir

   • nazli 14 Şubat 2020 at 14:52 - Reply

    Merhaba…
    gıdı ameliyatı fiyatı için lütfen WhatsApp hattımıza yazınız…

 5. Türkan burkaz 1 Kasım 2019 at 15:10 - Reply

  Merhaba yanak ve gıdı liposuction fiyatı ne kadar ogrenebilirmiyim

  • nazli 13 Kasım 2019 at 11:51 - Reply

   Merhaba ;
   Fiyat bilgisi WhatsApp hattımızdan verilmektedir. 0546 641 54 54

 6. Bir adet x 17 Mayıs 2020 at 23:29 - Reply

  Merhaba gıdı operasyonu tek seferlık mı yoksa bır daha tekrar eder mı

  • nazli 17 Haziran 2020 at 13:00 - Reply

   Merhaba..
   Tekrar aşırı kilo alıp vermezseniz bir kere yeterli olacaktır.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?