Loading...

Göğüsten Yağ Aldırmak

Ana Sayfa » Liposuction » Göğüsten Yağ Aldırmak

Genelde göğüs yapısı normalden daha fazla büyük olan ve bu büyüklük hem fiziki hem de fizyolojik olarak kendisini rahatsız eden kadınlara hem de memesi maskülen yapıdan çıkarak dolgun ve sarkık hale gelmiş erkeklere uygulanmaktadır. Bu işlem sayesinde erkekler olması gereken düzlükte ve yapıda memelere kavuşurken, kadınlar da aynı şekilde fiziki yapılarına uygun; ağrı ve görüntü bozukluğu yaratan görünümünden kurtulabilmektedir.

Göğüsten Yağ Alımı Neden Yapılır?

Göğüsten yağ alımı, kadın hastalarda az önce de belirttiğimiz gibi olması gereken şekil ve boyuttan daha büyük olan göğüslerde mecburen uygulanmaktadır. Çünkü büyük meme estetik olarak bazı bireyler için güzel olsa da, aslında fiziken rahatsız edici sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Doku fazlası öne doğru ağırlık yaptığı için özellikle sırt bölgesi, boyun bölgesi, omuzlar gibi alanlar göğüslerden dolayı ağrılanabilmektedirler.

Erkeklerde de göğüslerin yağlanması aşağıya doğru sarkan, çıkıntı halinde duran çirkin bir görüntü yaratmaktadır. Bu sebepten ötürü olağan görüntüye kavuşmak adına erkeklerde “jinekomasti” denilen, kadınlarda “mamoplasti” “denilen meme yağı aldırma ameliyatı yaptırılmaktadır.

Göğüs Küçültme Liposuction Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Meme liposakşın ameliyatları, eğer kişilerde ameliyat sürecini etkileyecek bir durum yoksa 18 yaşını aşkın göğüs yapısı problemli her yetişkine uygulanabilmektedir. 18 yaş standardı aranmasının sebebi de ergenlik döneminde kişilerin kadın ya da erkek fark etmeksizin göğüs yapılarının gelişimlerinin devam etmesidir. 18 yaşından sonra aşağı yukarı oturmaya başlayan göğüs yapısında da oluşan anormallikler fark edilmeye başlanabilir.

Bunun haricinde alacağı anesteziyi kötü etkileyecek ilaç kullananların, kalp hastalığı gibi çeşitli ciddi hastalıklara sahip olanların, kan sulandırıcı ilaçlar kullananların veya ileri boyutta alkol ya da sigara tiryakisi olan kişilerin bu ameliyatı olmadan önce mutlaka doktorlarından ameliyat geçirebilir onayı almaları gerekmektedir.

Nasıl Yapılır?

Liposuction ile meme küçültme operasyonu kısa süren ve sonucu etkili olan estetik operasyonlardan biridir. Genel olarak kişiye genel anestezi verilerek uygulanan bu ameliyat, 2 ile 4 saat arasında değişiklik gösteren süreçlere sahiptir.

Öncelikle memenin önceden işaretlenen bölgelerine çok minik kesiler atılarak, bölgedeki fazla yağ dokusu liposuction işlemi ile vücut dışına çıkartılır. Eğer göğüs yapısındaki fazlalık liposuction işleminden daha kolay halledilebilir gibiyse, bu sefer vaser liposuction dediğimiz klasik liposuction ritüelinden farklı olarak kişiye öncelikle lazer ışınlarıyla gerçekleştirilir.

Sonuç olarak konuyla ilgili söylenebilecek tek sonuç, memenin yapısına ve büyüklüğüne göre uygulanacak liposuction işleminin farklılık gösterebileceğidir. Çünkü bazı kesilerde yağ aldırmanın haricinde çok fazla sarkma ve esneme olduğu için meme ucunun ve memenin genel şeklinin toparlanması için artı bir kaç müdahale de ameliyat esnasında gerçekleştirilebilmektedir. keklerde Göğüs Yağı Alma Ameliyatı

Erkeklerde göğüs aldırma, tıpkı kadınlardaki gibi fazlalık olarak meme yapısında duran ve sarkıklık yarattığı için çirkin gözüken yağ birikintilerinin aldırılması işlemidir. Göğsünden yağ aldırmak isteyen erkekler ameliyata girdiklerinde, göğüs altı çizgilerinden ve ihtiyaç varsa göğüs ucundan kesiler atılarak buradaki yağ dokuları bu kesilerden çıkartılmaktadır. Bu işlem kesip alma işlemidir ve klasik aldırma işleminden farklıdır.

Ancak hastanın muayene bulgularından sonra liposuction uygun bulunursa bu ameliyat çeşidi uygulamaya konulur. Çok küçük ve ince kesiler açılarak liposuction işleminde kullanılan kanüller bu deliklerden göğüs içine sokulur ve parçalanan yağ dokuları vakumlanarak vücut dışına çıkartılır. Her iki teknikte de sonuç memnun edici olur.

Göğüsten Yağ Alımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs yağı aldırma sonrası tamamen iyileşme ve göğüslerin olağan görüntüsüne kavuşması için 3 aylık bir süreçte beklemek gerekmektedir. Ameliyat bitiminde hasta anestezinin etkisinden çıkınca gayet rahat bir şekilde yemeğini yiyebilir, tuvalete gidebilir ve eğer kendini oldukça iyi ve rahat hissediyorsa aynı gün içerisinde hastaneden taburcu olabilmektedir.

Normal şartlarda hastalara 1 gece yatış verilip ertesi gün taburcu oldurulmaktadır ama dediğimiz gibi kişi kendini iyi hissediyorsa hastanede kalmasına gerek duyulmaz. Ameliyat sonrasında göğüsler toparlanıp dikleştirildiği için ilk günlerde göğüsler normal hizadan daha dik ve yukarıda gözükebilmektedirler, bu son derece normaldir. 2-3 hafta içerisinde şişlikler inip göğüsler yer çekiminin etkisiyle olması gereken şekle kavuşmaktadırlar.

Ameliyattan sonraki iyileşme sürecinin hızlı ve sorunsuz geçmesi için mutlaka ve mutlaka ağır egzersizlerden uzak durulmalı, meme kısmını yoracak ani hareketlerden kaçınılmalı ve sigara kullanılıyorsa iyileşme sürecinde kesinlikle sigara içilmemelidir.

Göğüs Yağı Aldırma Fiyatları

Göğüslere liposuction uygulandığında yazımızın genelinde bahsettiğimiz gibi her vakanın kendine has büyüklük problemleri olabileceğinden ameliyat fiyatlarında da değişiklik görülebilmektedir. Çünkü kimi hastadan daha az doku ve yağ çıkartılacağı gibi kimisi de hekimi uğraştıracak düzeyde yağ aldırma işlemine ihtiyaç duymaktadır. Kesin fiyatı öğrenmek için hekimle yüz yüze muayeneye gidilmesi gerekmektedir.

2020-02-18T16:17:52+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?