Loading...

Karın Liposuction Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Yağ Aldırma » Karın Liposuction Nasıl Yapılır?

Bulunduğumuz çağda, hem erkekler hem de kadınlar için estetik ve fit bir vücut son derece önemli hale gelmiştir. Geçmişteki gibi kilolu kadınlar ve erkekler için söylenen “zengin gösterir” imgesinin yanlışlığını anlamış olan kişiler; iyi bir görüntünün haricinde sağlıklı bir vücuda kavuşabilmek adına pek çok yola başvurmaktadır.

Bahsettiğimiz yollar pek tabi düzenli spor yapmak ve kaliteli besinlerle beslenmektir. Her ne kadar dikkat edilmeye çalışılsa da, özellikle metropol hayatında yaşamın yoğun geçmesinden dolayı vücutta hazır beslenmeden, hareketsizlikten vb. durumlardan meydana gelen yağlanma sorunu her birey için bir problem haline gelmektedir.

KARIN LIPOSUCTION HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Bu tip problemlerin en çok görüldüğü bölge olan göbek bölgesinde ise kişilerin kurtulamadıkları yağ birikintilerinden en kısa çözüm olarak karın liposuction estetiği olunarak kurtulunmaktadır.

Vücutta Yağlanma Neden Oluşur?

Az önce de bahsettiğimiz gibi modern hayatın getirilerinden biri hazır gıdayla beslenme tarzına dönüp hareketsiz bir yaşam geçirilmesi, vücutta kaçınılmaz olarak yapğ birikmesi durumunu ortaya çıkarmaktadır. Çünkü her ne kadar dikkat edilmeye çalışılsa da zamanın yetersiz olması, yorgunluk gibi unsurlar neticesinde daha sağlıklı ve kalorisiz gıdalarla beslenmek yerine kalorisi yüksek ve çabuk tüketilebilir ürünlerle beslenmek vücudun belli başlı bölgelerinde yağ dokusu birikimleri yaratmaktadır.

Kimler Bu Operasyonu Olur

Yukarıdaki paragrafta anlattıklarımızın etkisiyle yerleşmiş yağlarından kurtulamayan, sporuna ve beslenmesine dikkat etmeye başlayıp uğraşmasına rağmen hala bölgesel fazlalıklarından kurtulamayan kişiler estetik bir müdahale ihtiyacı duyup karın liposuction ameliyatı geçirmektedirler.

İşlemde Ne Kadar Yağ Alınabilmektedir?

Yapılacak olan işleminde, hastaların vücutlarındaki yağ oranlarına göre alınan miktar değişiklik gösterebilmektedir. Ama kişinin sağlığını etkilememesi adına operasyon sürecinde vücut dışına çıkartılacak yağ oranı yüzde sekizi geçmemelidir. Bununla birlikte alınan oran 1 litre ile 5 litre arasında değişebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Nasıl Yapılır?

Karın bölgesinde yapılacak yağ alma işleminin birden fazla uygulama çeşidi bulunmaktadır. Bunlar klasik liposuction ve lazer liposuction’dır. Klasik yöntemde göbek bölgesine 2 mm.’lik çok küçük kesiler açılarak buradan bölgenin iç kısmına yağ emici kanüller sokulur, dışarıdan da bir vakum yardımıyla kanül ileri geri hareket ettirilerek yağların vücut dışına çekilmesi sağlanır.

Lazer liposuction işleminde ise önce yağların olduğu bölgeye eritme amaçlı lazer ışınları uygulanmaktadır. Sonrasında iç kısımda eriyen yağlar yine klasik yöntem de olduğu gibi kanüller yardımıyla dışarıya çıkarılır.

İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası en erken 4 saat sonra, hasta kendini ayağa kalkabilecekmiş gibi hissediyorsa ayağa kaldırılarak dolaştırılır. Sıvı gıdalarla beslenmesi sağlanır ve sağlığında herhangi bir maraz görülmezse taburcu edilmesi sağlanır.

Bu ameliyatı geçiren kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus korse kullanımıdır. Korse vücudun yeni şeklinin daha sorunsuz oluşmasına ve ödem gibi yan etkilerin en aza indirilerek deneyimlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca daha sıkı bir alan elde edilmesine de katkıda bulunur.

Son olarak yağ alma işlemi gerçekleştirilen bölgelerdeki morluklar ve şişlikler korkulması gereken bir durum değildir. Vücudun geçirilen operasyona uyum sağlama süreci olarak değerlendirilmesi gereken bu durumlar, 1 hafta sonrasında hafifleyerek geçmeye başlayacaktır.

Karın Liposuction Fiyatları

Göbek bölgesinden yağ alan hekimlerin kendi usüllerine göre ve deneyimlerine göre bir fiyat skalası bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü bu ameliyata kesin bir fiyat verilememekte, kesin bir ücret belirlenmesi için doktorla yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir.

2020-02-18T16:15:11+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?