Loading...

Karın Yağ Aldırma

Ana Sayfa » Liposuction » Karından Yağ Aldırma

Göbek karın bölgesinde oluşan yağlar hem kadınlar hem erkekler için her zaman sorun oluşturmuştur. Yapılan egzersizler, spor salonlarına verilen yüksek mevlalar, birçok diyet yöntemleri ve sonuçta amaca ulaşabilmek için yoğun çaba. Bu saydıklarımız zaten hayatın içinde olması gereken süreç. Düzenli spor, düzenli beslenme, düzenli uyku ve stressiz bir iş hayatı. Yapılan onca emeğe rağmen vücudunuzun bir bölgesindeki yağların gitmemesi ve orada kalması ister istemez bölgesel yağlardan kurtulmak için sizi başka metotlara yöneltmektedir. İşte liposuction dediğimiz durum burada devreye giriyor.

Bu sebeple egzersizin, diyetin yeterli olmadı durumlarda yağ aldırmaya başvuran birçok kişi bulunmaktadır.

 

Göbek Bölgesinde Oluşan Yağlar

Göbek bölgesinde oluşan yağlanma sorunu için liposuction yöntemi kullanılmaktadır. Göbek bölgesinde oluşan yağların alınması için kullanılan bu yöntem ile göbek bölgesi istenilen forma kavuşturulabilir. Bunun için adım adım ilerlemekte yarar var. İlk adım estetik cerrah muayenesidir.

Estetik Cerrah Muayenesi

İlk adım olarak gördüğümüz estetik cerrah muayenesi ile beklentileriniz dinlenir. Göbek bölgesi muayene edilerek uygun hasta olup olmadığınız araştırılır. Boyunuz ve kilonuz doğrultusunda ne kadar yağ çıkarılacağı tespit edilir. Dikkat edilmesi gereken doğru cerrahla karşılaşabilmektir. Doğru cerrah tanımımın da en önemli husus hastalara hayal sunmayan olması gerekeni söyleyen cerrah ifadesidir. Tecrübeli deneyimli estetik cerrah ile yola çıkılması büyük önem arz etmektedir.

Göbek yağlarından kurtulmak isteyen birçok kişi bizlere ulaşmaktadır. Özellikle Avrupa ülkelerinden bu konuda görüş isteyenler sorularını bizlere iletmektedir. İstanbul da estetik cerrah arayan, Türkiye de estetik cerrah tavsiyesi isteyen, Türkiye de ki estetik fiyatlarını merak eden birçok yerli yabancı misafirlerimiz bu bilgileri bizlerden edinmektedir. Onlara ilettiklerimizin en başında Türkiye de bulunan estetik cerrahların çok deneyimli ve donanımlı oldukları gelmektedir. Buna paralel olarak liposuction işlemi için ayrı başka bir estetik işlem için ayrı doktor tercih edebileceklerini de söylüyoruz. Burada ifade etmek istediğimiz estetik cerrahlarında işlem işlem uzmanlaştığı, o konuda tecrübe kazandığı ve o estetik operasyonda daha başarılı olabileceği vurgusudur. Bu bağlamda göbek ve karın bölgesindeki yağları aldırmak isteyenler bu alanda uzman estetik cerrahla yola çıkmalarını tavsiye edebiliriz.

 

Göbek Karın Yağları Nasıl Alınır

Göbek karın bölgesindeki yağlar liposuction yöntemi ile alınmaktadır. Liposuction işleminden önce karın bölgesi çizimleri tamamlanır. Estetik cerrah yağ alınacak göbek bölgesini çizerek nerelerden ne kadar yağ alınacağını belirler. Akabinde ince kanüller ile göbek bölgesine giriş yapılarak yağlar çekilir. Bu esnada hasta uyutulmuştur. Genel anestezi altında yapılan bu işlem esnasında hasta acı ya da sızı hissetmez. Kişinin göbek bölgesinde yer alan yağ oranına göre alınacak yağın miktarı değişebilir. Göbek bölgesindeki yağların alınma işlemi yaklaşık bir iki saat arası değişebilmektedir. Karın bölgesindeki yağlar alınırken ön bölge ve yan simitler olarak ikiye ayrılır. Bazı hastaların sadece ön göbek yağ alımı yapılırken kimi hastaların ise ön göbek artı yan simitlerin yağ alımı gerçekleştirilir. Göbek bölgesinden ne kadar yağ alınıyor sorusu değişkenlik gösterebilir. Operasyondan sonra hasta odasına alınır. Hasta odasına alınmadan önce hastaya özel korse giydirilir. Bu korse doktorun önereceği gün sayısınca giyilmesi gerekmektedir. Karın bölgesinde herhangi bir iz kalmaz. İşlemden sonra hafif ağrılarınız oluşabilir. Bu ağrılar estetik cerrahın önereceği ağrı kesiciler ile kişi rahatlatılır. Bu dönemde göbek bölgesinde ödem ve kısmi şişlikler görülmesi normaldir. Tüm bu süreçleri atlatarak vücudun normal halini alması 2 ayı bulabilir.

Göbekten Yağ Aldırma Fiyatı Nedir?

Göbek yağların alımı esnasında farklı yöntem ve cihazlar kullanılabilir. Vazer Liposuction ya da lipomatik bu cihazlar arasındadır. Bu yöntemler doktorun tercihine göre değişebilir. Bu bağlamda göbek karın yağ aldırma fiyatında değişiklik olabilir. Bunun dışında göbekten yağ aldırma işleminin hangi hastanede yapılacağı da göbekten yağ aldırma fiyatını belirleyici faktörler arasındadır. Karından yağ aldırmanın fiyatını belirleyen en önemli etken doktordur. Estetik cerrahın tecrübesi konuya hâkimiyeti ve bilgisi yağ aldırma fiyatını belirleyen baçlıca nedendir.

2020-02-18T17:43:13+03:00

28 Yorum Var

 1. Tayfun 12 Şubat 2019 at 08:41 - Reply

  Kolda yağ aldırdıktan sonra spor yapmak sakıncalı mıdır? Ağırlık kaldırmak gibi.

  • Zty Estetik 13 Şubat 2019 at 10:02 - Reply

   Belirli bir süre oralama olarak bir ay ağır kaldırmamak gerekir.

 2. Songül Dermez 13 Şubat 2019 at 10:00 - Reply

  Karından yağaldırma çok riskli bir ameliyat mıdır?

  • Zty Estetik 13 Şubat 2019 at 10:01 - Reply

   her ameliyatta olan riskler mevcuttur. Temelinde ölüm tehlikesi yoktur. Eğer fazla yağ alma işi abartılmaz ise,

 3. […] Karın Bölgesi Yağ Aldırma […]

 4. […] Karın Bölgesi Yağ Aldırma […]

 5. YILDIZ 22 Temmuz 2019 at 15:34 - Reply

  yağ aldırma işleminden hemen sonra o yağ vücudun belli iyerlerine zerk edilerek kullanılmasını sağlıyabilirmisiniz mesela goguslere

  • nazli 22 Temmuz 2019 at 15:54 - Reply

   Merhaba ;
   Tabi ki dediğiniz uygulama sürekli yapılır. Özellikle popo bölgesine alınan yağları bbl ameliyatı için yaparız… Meme için göğüs yapısı müsait ise yapıyoruz yani muayene sonucu net bir şey söyleriz.

  • Ayşe 18 Mayıs 2020 at 03:59 - Reply

   Merhabalar annemin göbek fıtığı var fakat göbek bölgesinde yağ oluşumu çok fazla olduğu için doktor dikiş tutmayacağını söyledi göbek fıtığı var Ken yağ aldırılamaz diye düşündüm ama yinede size sormak istedim böyle bir işlem mümkünmüdür?

   • nazli 17 Haziran 2020 at 13:00 - Reply

    Merhaba…
    Muayene bulguları uygun ise yapılabilir. Bunu tespit için muayene etmemiz gerekiyor.

 6. Dilek 5 Şubat 2020 at 21:04 - Reply

  Karın yağları alındıktan sonra tekrar oluşurmu

  • nazli 14 Şubat 2020 at 14:51 - Reply

   Merhaba
   Ameliyat öncesi hale gelmesi imkansız sayılır. Ameliyat sonrası formunuza dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

   • Elif 19 Nisan 2020 at 11:33 - Reply

    Gobek yağları mı aldırmak istiyorum fiyat la ilgili bilgi alabilirmiyim lütfen

    • nazli 17 Haziran 2020 at 13:03 - Reply

     Merhaba..
     Fiyat ve diğer tüm sorularınız için WhtasApp hattımızı kullanabilirsiniz.

     • Şenay 2 Temmuz 2020 at 23:41

      Merhaba karın yağı aldırmak istiyorum ama cok ağrılı olduğunu söyledi ler yardımcı olurmusunuz

     • nazli 3 Temmuz 2020 at 01:11

      Merhaba
      Liposuction karın germesiz yapılırsa ağrılı bir süreç olmaz. Ameliyat esnasında zaten hiç bir şey hissetmezsiniz. Sonrasında da izsiz bir süreç sizi bekliyor. Bir süre korse takacaksınız. Belki bu sizi biraz sıcaklarda rahatsız edebilir. Bunun dışında herhangi olumsuz bir süreç yok

    • Serkan 27 Haziran 2020 at 00:01 - Reply

     Siz göbek yağını kaç kiraya alıyorsunuz? Sadece ön göbek?

     • nazli 29 Haziran 2020 at 14:16

      Merhaba
      Bu alandan fiyat paylaşmayı devletimiz uzun bir süre önce yasakladı.
      Ama wp hattımızdan yazarsanız asistanlarım size güncel liposuction fiyatlarımızı ileteceklerdir.

    • Şükran yılmaz 18 Ağustos 2020 at 14:25 - Reply

     57 yaşında ve 120 kg ağırlığında yum şeker ilacı kullanıyorum göbekte sarkmış deri.ve yaşlarımı aldırmak istiyorum teglikelimi

     • nazli 18 Ağustos 2020 at 23:38

      Gerçekten tehlikeli olabilir. Bazı deperlerinize bakmak gerekebilir. Sonuçta ameliyat olup olamayacağınıa karar vermek lazım

 7. Funda 13 Mayıs 2020 at 03:16 - Reply

  Karın bölgemde 15 kilo yağ olduğu söylendi. Bunun için yağ aldırma operasyonu tehlikeli olurmu.

  • nazli 17 Haziran 2020 at 13:01 - Reply

   Merhaba..
   15 kilonun tamamı alınmayabilir. ama sizi baya rahatlatacak kadar bir yağ alımı yapılır merak etmeyin.

 8. Aslı 14 Mayıs 2020 at 16:22 - Reply

  MERHABA GÖBEK YAĞI İÇİN FİYAT NEDİR ACABA VE ZORLU Bİ SÜREÇ MİDİR?

  • nazli 17 Haziran 2020 at 13:01 - Reply

   Merhaba..
   Günümüzde hiç de zorlu bir süreç değil. Kısa bir saatlik bir operasyon ile fazla yağlar dışarıya alınabilir.

 9. fesih 9 Temmuz 2020 at 18:14 - Reply

  mesela diyelim bende göbek var yağı aldırdıktan sonra göbek küçülüyor mu?

  • nazli 10 Temmuz 2020 at 12:11 - Reply

   Merhaba
   Göbek bölgesinde ki yağları aldıktan sonra incelme ve şekillenme olacak ama göbek varsa bu gitmez. ameliyatla fazla deri ve istenmeyen yağlar gider.

 10. nigar ugurlu 16 Temmuz 2020 at 16:34 - Reply

  Merhaba çok büyük olmasada küçük bir göbeğim var ve görüntüsü beni rahatsız ediyor karın duvarımınsa dümdüz olduğunu söylediler liposakşınla aldırdığımda tekrar yine göbek olusurmu ve fiyatı alınan yağ oranına göre belirleniyor acaba

  • nazli 16 Temmuz 2020 at 16:42 - Reply

   Merhaba
   Fiyat görerek verilebilir. isterseniz wp dan bir kaç foto gönderin fiyat versin asistanlarım veya ücretsiz muayene için kliniğimize gelebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?