Loading...

Lazer Lipoliz İşlemi ile Gıdı Toparlama

Ana Sayfa » Yağ Aldırma » Lazer Lipoliz İşlemi ile Gıdı Toparlama

Kadınlarda ve erkeklerde, yüz yapısındaki değişiklikler kırışma, solukluk, lekelenme vb. durumlarla ortaya çıkabildikleri gibi sarkma gibi durumlar da hem kilo alıp vermelerde görülebilmekte hem de yaşa bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Yüzün ilk bakıştaki estetik yapısında kesinlikle büyük etkisi olan gıdık bölgesi, sarkma yaşandıktan sonra hele ki kişinin yaşı daha gençse kötü bir görüntü yaratmaktadır. Bu olumsuzluk tipik bir şekil  bozukluğu olduğu için makyajla vb. yöntemlerle gizlenememekte; hem önden bakıldığından hem de yan profilden bakıldığında gıdıdaki sarkma alenen gözlemlenebilmektedir.

YAĞ ALDIRMA ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu estetiğin hiçbir şekilde acı veya ağrı verecek, korkutacak bir işlem olmadığının bilinmesi gerekir. Kesi, dikiş vb. müdahaleler olmayacağından kişinin müdahaleden sonra rahatlıkla gündelik yaşantısına devam etmesine olanak sağlamaktadır.

Estetiğin tekniğine girecek olursak, özel işlem makineleriyle hastanın gıdı bölgesine lazer ışınları gönderilerek istenmeyen yağların doku içerisinde kendiliğinden parçalanması sağlanır. Lazerle parçalanma işlemi yapılırken aynı zamanda cilt yapısı da uyarılarak ayrıştırılan yağlar sonrasında cildin sıkı bir hale gelmesi sağlanır.

Bahsedilen bu lazer ışınları 2-3 mm. kalınlığında aşırı ince kanüllerle cildin alt tabakasına gönderilmekte ve klasik yağ aldırma işlemlerine nazaran milimetrik kesiler oldukları için dikiş izi vb. sorunlar yaşanmamaktadır.

Sarkmış gıdıdaki katı yağlar bu işlemle sıvı hale dönüştürülür ve yine aynı kanüllerle çekimi sağlanır. Bununla birlikte hekimin ve hastanın ortak kararına göre parçalanan yağlar kanüllerle geri çekilmeden deri altında bırakılarak doğal olarak yok olması da beklenebilir. Bu seçenek tercih edildiğinde lazer işlemi yapıp bitirilir ve parçalanmış hale bulunan yağ dokuları yapılan işlemden sonra da erimeye devam ederek vücuttan doğal yollarla atılımı sağlanabilir.

Lazer Lipoliz Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Yapılan işlemin üç farklı “artı”sı bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi yapılan estetik müdahale sırasında parçalanmış haldeki yağların ister kanüllerle vücut dışına çekilmesi ister çekim işlemi yapılmadan vücutta kendiliğinden 2 aya kadar bir süre sonra dışarıya atılmasının beklenebilmesidir.

Uygulamanın yapıldığı alanda ışınsal uyarım yapılarak (bu işlemin tıbbi olarak ismi “fotik stimülazyon”dur) kolajenlerin uyarımı sağlanır ve gıdı bölgesinde yeni bağ dokularının meydana gelmesine katkıda bulunulmaktadır. Çünkü lazerin verdiği ısıl sıcaklık, yağ dokusunu etkilediği gibi üst katmandaki ince deri dokusunu da pozitif anlamda etkileyerek gerilmesine ve daha derli toplu bir görüntüye kavuşmasına olanak sağlar.

Son olarak lazer liposuction ile gıdı estetiği yapılırken kanüllerden gelen ışınlar, bölgede yer alan ince damarları da etkilediğinden kanın pıhtılaşmasına yol açmakta ve zaten kesi vs. gerektirmeyen bu işlemde çok ufak milimetrik açılan kanallarda dahi herhangi bir kanamanın gözlemlenmemesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte operasyon sonrası bu bölgede morarma gibi sorunlarla da karşılaşılmadığı bilinmektedir.

Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Bu yöntemle yapılacak toparlama işlemlerinde, iyileşme süreci çok çok kısa olmaktadır. Müdahale kısa sürede yapılacak basit bir işlem olduğundan da genel anestezi verilmesine gerek görülmemekte, direkt olarak lokal anestezi altında işlemler halledilebilmektedir.

Gıdı bölgesinde bu estetikten sonra ekstradan herhangi bir sarkma, dalgalı görünüm, çukurlaşmış görüntü, herhangi bir çıkıntılı bir görünüm gibi kişiyi negatif etkileyecek sonuçlar kesinlikle görülmemektedir.

Gıdı için yapılan başka müdahalelere nazaran hiçbir iz kalmaması, yöntemin tercih edilebilir olmasındaki ana faktörlerden bir tanesidir. Bunun yanında hiçbir şekilde kanamanın olması, işlem sonrası ağrıların yaşanmaması ve morarma gibi yan etkilerin görülmemesi gıdı gibi göz önünde bulunan bir bölgede hayat kurtarıcı nitelikte olmaktadır.

Son olarak gıdıya uygulanan lazer liposuction’ın toparlayıcı etkisi müdahale sonrasında da devam ettiğinden, gıdıdaki sarkmanın önüne geçilebiliyor olması gıdı problemi yaşayan erkek ve kadınları bu yöntemi denemeye sevk edebilmektedir.

2020-02-18T16:17:02+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?