Loading...

Lazer Liposuction ile Vaser Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ana Sayfa » Liposuction » Lazer Liposuction ile Vaser Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Fazlalık yağlardan kurtulmak için yapılan bir işlem olan “liposuction”, teknoloji geliştikçe bir kaç kola ayrılmış ve ihtiyaca göre uygulanan farklı liposuction çeşitleri geliştirilmiştir.

Vücudun çeşitli bölgelerinde yağ yoğunlu birbirinden farklı olabileceğinden, dolayısıyla bölgesel yağlanma sorunlarında uygulanan yağ aldırma estetikleri de birbirinden farklı liposuction uygulamalarıyla yapılabilmektedir. Bu durum çoğunlukla yağ aldıran kişinin genetiğine ve fiziksel yapısına bağlı olarak belirlenmektedir. Yapılan diyetlerle ve sporlarla da erimeyen inatçı yağlardan kurtulma konusunda da yardıma liposuction yetişmektedir.

Liposuction İşlemlerinde Lazer ve Vaser Farkı

Liposuction uygulama sürecinde, yapılan uygulamanın ilki lazer liposuction’dır. Bu işlem uygulanırken lazer ışınlarıyla yağ parçalama yapılmakta olduğundan ismi lazer liposuction olarak anılmış ve hala aynı isimle hatırlanmaktadır.

Lazerle yapılan liposuction işlemlerinde süreç ilk olarak lazer cihazı yardımıyla yağların yüksek frekanslarla ısıtılıp eritilmesi ve sıvılaştırılması şeklinde gerçekleştirilir. Teknoloji ilerledikçe daha etkili ve kolay yöntemler keşfedilmeye çalışılmış; bu çalışmalar sonrasında da vaser liposuction işlemi ortaya çıkartılmıştır.

Vaser liposuction işlemi de lazer liposuction sistemine nazaran farklı bir yağ sıvılaştırma işlemi şeklinde uygulanmaktadır. Vaser liposuction yaptıran bir kişinin vücudundakş fazlalık yağlar ses dalgaları kullanılarak parçalanmakta ve alınması için sıvı hale getirmektedir.

Burada var olan temel ayrım; vücuttaki alınacak yağ oranına göre uygulanan vaser liposuction’ın farklı olabileceğidir. Yani özetle; bu işlem gereği parçalanan yağların oranı az miktarda ise “vaser ultrasonik”, fazla ise vaser liposuction işlemi uygulanmaktadır.

Lazer Liposuction ile Vaser Liposuction Karşılaştırılması

Bu iki liposuction uygulaması karşılaştırıldığında, vaser uygulaması daha yeni bir uygulama olduğundan uygulama tekniği ve avantajları açısından tercih edilecek bir yöntem olarak göze çarpmaktadır. İlk olarak; bu uygulama sonrasında vücutta daha az ödem tutulması, yağların homojenize bir yapıda ayrıştırılmasından ötürü vücutta estetik sonrası çukurlaşma ihtimalinin oluşmaması; ağrı veya şişkinlik gibi yan etkilerin neredeyse görülmemesi işlemi daha tercih edilebilir kılmaktadır.

Lazer Liposuction ve Vaser Liposuction Kimlere Uygulanır?

Bu iki uygulama da obezite derecesinde aşırı kilosu olmayan, sadece orta halli yağlanması bulunan vücutları daha fit bir görüntüye kavuşturmak için yapılmaktadır. Bunun dışında tabi ki işlemi yapacak hekimin, işlemi yaptırmak isteyen kişinin sağlık durumunu da kontrol etmesi; ameliyata uygun olup olmadığını yapacağı testlerle belirliyor olması işlemin uygulanıp uygulanamayacağını kesin olarak belirlemektedir.

Lazer Liposuction ve Vaser Liposuction Fiyatı

Tüm bu estetik uygulamalarda olduğu gibi, kesin bir fiyat verilmesi mümkün olmamaktadır. Uygulamanın süresi, alınacak yağların azlığı / çokluğu ya da ameliyatın uygulanacağı hastane gibi durumlar ameliyatların fiyatlarını pek tabi etkilemektedir.

2020-02-18T17:00:16+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?