Loading...

Liposakşın ile Karın Kası Estetiği

Ana Sayfa » Liposuction » Liposakşın ile Karın Kası

Liposuction ile vücut şekillendirme başlığı altında açıklayabileceğimiz karın kası estetiği, her ne kadar erkek vücut estetiği olarak sanılsa da aslında kadınların da karın kaslarının belirginleşmesi için istekli olmaları dahilinde son dönemlerde sık sık başvurdukları ameliyatlardan bir tanesi liposuction yaptırarak karın kası yaratma işlemidir.

KARIN BÖLGESİ YAĞ ALDIRMA HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ.

Kas Estetiği Nedir?

Kaslara yapılan estetikler, vücut görüntüsünü daha atletik ve sağlıklı hale getirmek adına yapılmaktadır. Kısaca bu estetiklere genel olarak vücut şekillendirme operasyonu denilebilmektedir. Kasların çukur yapıda olduğu alanlara liposuction yapılarak daha belirgin kaslar ortaya çıkartılır ve doğal bir fit görüntü elde edilebilmektedir.

Kimler Karın Kası Estetiği Yaptırabilir?

Uyguladıkları diyet programları ve düzenli olarak spor yapmalarına rağmen hala istedikleri kas yapısına ulaşamayan sportif bireyler bu estetiği yaptırabilecek kişiler arasındadır. Bununla birlikte karın kası yapmak için uzun süreler uğraşmak istemeyen kişiler, kısa sürede sportif bir görüntü yakalamak isteyen kişiler de aynı şekilde liposakşın ile karın kası estetiği yaptırmaya uygun adaylardır.

Liposakşın ile Karın Kası İşleminin Öncesinde Dikkat Edilecekler

Öncelikle, bu tip ameliyatlarda olduğu gibi doktorla ameliyat öncesi süreç dikkatli olarak yürütülmelidir. Karın kası estetiği olacak kişi; yakın zamanda geçirdiği bir ameliyat varsa, organ nakli olduysa; kalp, böbrek, akciğer ilacı vb. gibi örneklendirebileceğimiz sürekli bir ilaç kullanıyorsa, kan sulandırıcı ilaçlar alıyorsa ya da alkol/sigara gibi alışkanlıkları varsa ameliyat geçirmeden önce mutlaka bu durumları hekimine bildirmelidir.

Eğer zararlı alışkanlıkları varsa da hem ameliyat sürecinde hem de ameliyattan sonra sorun yaşamamak adına bu alışkanlıklarına bir süre ara vermelidir (iyileşme süreci boyunca uzak durmalıdır da denilebilir).

Kas Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde yapılan karın kası estetikleri “six pack estetiği“, kadınlara yapılan karın kası estetikleri “two pack estetiği” olarak nitelendirilip operasyon aynı şartlar altında gerçekleştirilmektedir.

Genel anestezi uygulanan hastaların, öncelikli olarak kaslara müdahale edilecek alanlar işaretlenerek netleştirilir. Ardından bu bölgelere yaklaşık 5 mm. çapındaki ince kesiler açılarak bu alanlara liposuction uygulaması yapılmaya başlanır. Bu sayede kasların deri altından belirlenme oranı arttırılarak daha fit bir görünüm elde edilebilmektedir.

Duruma göre eğer mevzu bahis bölgede yağ birikimi fazla ise, bu sefer tüm karındaki yağlar çekilerek sadece kas kıvrımlarının belli olacağı şekilde bir şekillendirme işlemi yapılmaktadır. Toplam 1 saat kadar süren bu işlem sonrasında ufak mikro girişler açıldığı için hastanın kanaması vs. durumu olmadan dinlenme odasına alınabilmektedir.

Liposakşın ile Karın Kası İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta işlem sonrası ilk günde hastaneden ayrılabilmektedir. Ancak hastaneden çıkış yapabiliyor olması, sorunsuz bir şekilde hemen iyileştiğine delalet değildir. Her ne kadar deri üzerinde çok küçük, iz bile kalmayacak delikler açılsa da sonuçta vücutta iyileşene kadar açık bir bölüm vardır ve bu bölgelerin sterilizasyonuna mutlaka dikkat edilmelidir.

Aynı zamanda ameliyatın gerektirdiklerinden biri olan korse kullanımı da asla ihmal edilmemelidir. Korse kullanan kişilerin ödemleri ve morlukları daha az olmakta, aynı zamanda iyileşme süreleri de kısalarak kısa zamanda güzel sonuçlar elde edebilmektedirler.

İyileşme sürecinin çabuk ve sorunsuz geçmesi için son olarak hem sigara hem de alkol kullanımına yukarıda da söylemiş olduğumuz gibi tamamen iyileşme sağlanana kadar ara verilmeli, kişiler bu tip alışkanlıklarından uzak durdukları gibi vücudu zorlayacak ve yoracak olduğundan belirli bir dönem (en az 3 hafta) spor ve egzersizden de uzak durmalıdırlar.

Karın Kası Estetiği Fiyatları

Karın kası estetiği fiyat olarak kesin bir skala içerisinde ücretlendirilememektedir. Bunun nedeni hastaların anlaşacağı hekimlerin birbirinden farklı olabileceği, aynı zamanda hekimlerin deneyimlerinin ve operasyonun gerçekleştirildiği hastanenin fiyatlandırmasının da farklı olabileceğidir. Kesin bir fiyat alınabilmesi için doktor ile hastanın yüz yüze görüşmesi gerekmektedir.

2020-02-18T16:44:27+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?