Loading...

Liposuction İyileşme Süresi

Ana Sayfa » Blog » Liposuction İyileşme Süresi

Liposuction Ne Kadar Sürede İyileşir?

Liposuction ne kadar sürede iyileşir sorusunun cevabı hastalarımızı sevindirecek bir haberdir aslında. Operasyon sonunda aynı gün içerisinden yürümeye başlayabilirsiniz. Genel cevabın dışında, 3 tip liposuction olduğundan ve herkesten farklı yağ alımı yapıldığından, kişinin cilt tipinden, yaşından tutun da ek seans gerekip gerekmediği iyileşme sürecini etikler. Hastanın tamamen iyileşmesi 5 ile 6 ay arasındadır.

 

Ortalama bir hafta içerisinde normal hayatımıza geri dönebiliriz, çalıştığımız işe bağlı olarak, iş hayatına çok da soğumadan devam edebiliriz.

Liposuction İyileşme Süreci

Liposuction iyileşme süreci hızı biraz da bize bağlıdır. Ameliyat sonrasında dikkat etmemiz birkaç husus vardır.

İyileşme sürecini hızlandıracak en önemli etken hasta henüz ameliyathaneden çıkmamış, baygın haldeyken ona takılan korseyi kullanmaktır.

Korse deri altıdaki yağ hücrelerinin alınmasıyla oluşan boşluğu doldurmaya yarar. Doktor haberi olmasıyla birlikte ortalama 1 ay kullanılmalıdır. Önden düğmeli oluşuyla oldukça kullanışlıdır, kişinin kıyafet kısıtlaması yapmasına sebebiyet vermez.

 

Kullandığımız korse sadece yukarıda bahsettiğimiz gibi işlere yaramakla kalmaz ayrıca ameliyat sonrası bizi korumaya da yarar. Mikroplara, darbelere karşı aldığımız bir nevi önlem de denilebilir.

Korseyi bir hafta kullanmak, morarmaların geçmesini de hızlandıracaktır.

Eve çıkan hastalar ameliyatta sonra ikinci gün duş alabilirler. Banyo sonunda korselerinizi takmayı ihmal etmeyin.

Liposuction Tekrarlanır Mı?

Liposuction tekrarlanır mı sorusu ameliyata girmeden önce bütün hastaların çok sık araştırdığı bir sorudur. Herkes ameliyat geçirmeden önce, sonucun olumlu olacağından ve kesin çözüme ulaşacağından emin olmak ister.

Liposuction, yağ hücrelerimizin alınarak bizi tedavi etmeye yarayan tıbbi bir işlemdir. Hücre olarak yağ üretimi azalacağından tekrar yağlanmak gibi bir durumu söz konusu değildir.

Ameliyat sonrası aşırı kilo almanız durumunda yağ almanız beklenebilir fakat bu sizi rahatsız edecek dereceye hiçbir zaman ulaşmayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve iyileşme sürecimizi hızlandırmak adına yediklerimize özen göstermeli, sağlıklı beslenmeliyiz.

Liposuction iyileşme süresi dolduktan sonra, değişiminizi kendiniz gözlemleyebilecek ve çıkan sonuç karşısında oldukça mutlu olacaksınız.

 

Liposuction Morlukları Ne Zaman Geçer?

Liposuction morluklarının tam anlamıyla geçmesi yaklaşık olarak 15 gün civarını bulmaktadır. Oluşan bu morluklar il üç gün süresince tepe noktasına gelmektedir. Bu süre sonrasında hızlı bir şekilde morluklarda azalma gözlemlenir. Aslında liposuction işlemleri konforlu olmakla birlikte aşırı morarma yapacak bir operasyon değildir.

2020-02-18T17:08:38+03:00

10 Yorum Var

 1. guler 15 Şubat 2019 at 21:49 - Reply

  yağ alma sonucunda göğüslerde salkma olur mu? popoda küçülme olur mu ve buruşma meydana gelir mi?

  • Zty Estetik 4 Mart 2019 at 12:08 - Reply

   göğüste sarkma olmaz popo da göğüse dokunulmaz aynen kalır. yağ alma olursa popo da tabi ki küçülür ama buruşma olmaz

 2. ayşe 15 Şubat 2019 at 22:35 - Reply

  Liposuction yaptırmak istiyorum fakat iyileşme sürecinin 3-5 ay arası olması canımı sıkıyor . Bu sürede sürekli ağrı yapıyor mu acaba?

  • Zty Estetik 4 Mart 2019 at 12:06 - Reply

   merhaba tam iyileşme süresi o kadar ama ağrı sızı olmaz. bir ay içinde ameliyat oldugunuz belli olmayacak hale gelir. Bu verilen süre vücudun tamamen oturması ile alakalıdır.

 3. Ayça 16 Şubat 2019 at 01:46 - Reply

  Her liposuction ameliyatı sonrası kesin morarma olur mu ?

  • Zty Estetik 4 Mart 2019 at 12:05 - Reply

   az da olsa olacaktır ama bir süre sonra gider bu beklediğimiz bir şey kontrollü bir durum

 4. Ebru Kaynar 4 Mart 2019 at 01:28 - Reply

  Merhaba. 38 yaşındayım ve İstanbul’da yağ aldırma estetiği yaptırarak yaza daha fit girmek istiyorum. Siz bu yazınızda liposuction iyileşme süresi olarak 5 ya da 6 ay şeklinde bahsetmişsiniz. Bu şekilde yazı tamamen kaçırır mıyım?

  • Zty Estetik 4 Mart 2019 at 12:04 - Reply

   Merhaba ;
   yazı kaçırmazsıznı çünkü o iyileşme süresi ayrı yağları alınması ayrı bir şey yağlar gider siz bir kilo verir düzleşirsiniz sonrasında ödem şişlik morluk iyileşme süresi biraz uzayabilir yani yazı kaçırmazsınız merak etmeyin.

 5. Mehmet 12 Ağustos 2020 at 19:01 - Reply

  İşim gereği zaman zaman yurtdışında uzun süreli kalıyorum ve doktora gitme imkanımda sıkıntılı. Liposuction ameliyatı karın bölgesi için düşünüyorum, yurtdışı çıkışından kaç ay önce olmak emniyetlidir. Bu 6 aylık iyileşme sürecinde belirli aralıklarla doktora göZükmek gerekirmi.

  • nazli 13 Ağustos 2020 at 11:52 - Reply

   Merhaba
   Sadece liposuction için aylarca beklemeniz gerekmez. Bir hafta sonra yurt dışına çıkabilirsiniz. Extra bir durum söz konusu değil ise,

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?