Loading...

Liposuction Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Liposuction » Liposuction Nasıl Yapılır?

 

Kadınların ve erkeklerin vücutlarında belirli bölgelerde biriken inatçı yağlar olabilmektedir. Bazı kişiler bunu sorun etmeseler de, bazıları için ciddi takıntı haline gelebilen bu durumun kalıcı olarak tek çözümü liposuction estetiği yaptırmaktır.

LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA) HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Liposuction Estetiği Hakkında

Bu estetik hakkında yanlış bilinen pek çok söylenti bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın olanı, yağ aldırma işleminin bir zayıflama aracı olduğudur. Aslında bu tamamen yanlış bir algıdır. Bu uygulamayı yapan tüm hekimlerin ortak uyarısı, ameliyat bir zayıflama değil vücut şekillendirme ameliyatı olduğudur.

Zaten yağ aldırma işlemleri aşırı kilolu insanlara uygulanmamakta, tam tersi olması gereken ideal kiloya yakın olup yine de bir kaç kilo fazlasının belirli bölgelerde yerleştiği görülen kişilere uygulandığı bilinmelidir.

Vücuttaki yağ hücreleri ergenlikten itibaren genişlediği için kişilerin kilo alması kaçınılmazdır. Ne zaman ki önlem olarak sağlıklı beslenmeye başlar ve düzenli olarak spor yapılmaya başlanırsa, o süreçte yağ hücreleri küçülerek kilo kaybı yaşanır fakat çoğu durumda bel bölgesinde, karın bölgesinde, basen bölgesinde ya da diz bölgesinde birikmiş yağlar kalıcı olur ve görüntü olarak kişiyi gittikçe rahatsız eder. Bu tip durumlarda da hem psikolojik olarak hem bedenen sağlıklı bir yapıya kavuşmak için liposuction uygulamasına başvurulmaktadır.

Nasıl Yapılmaktadır?

İşlem, kesin ve net olarak alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılan ve zaten bu şekilde yapılması gereken bir cerrahi müdahaledir. Hastanın vücudunda hangi bölgede yapılacağına ve ne kadarlık bir yağ fazlalığı çıkartılacağına göre operasyonun süresi değişmektedir. Örnek verilecek olursa, sadece diz bölgesinden yağ alınacak bir hastanın operasyonda kalma süresi 15-20 dk. iken; karın ya da kalça kısmında fazlalık yağ kütleleri bulunan hastaların operasyonları 3 saate yakın bir süreci kapsamaktadır.

Hastaya anestezi ve kanama önleyici ilaç verildikten sonra operasyona başlanır. Klasik işlemi vücuda ihtiyaç duyulan bölgeden ince, yağ çekici borular yardımıyla yağlar vücut dışına bir vakumdan da yardım alınarak çekilmektedir.

 

Gereken miktarda yağ alınıp operasyon sonlandırıldığında, kişinin anestezi etkisinden çıkmasının beklenmesi için odasına alınır. Uyandıktan sonra pek fazla ağrısı olmaz, sadece kanüllerin girip çıktığı alanlarda o bölgeyi bir yere çarpmış da morarmış ve ona dokunulduğunda hissettiği gibi bir sızı hissedebilme durumu mevcuttur. Eğer bu sızı da kişiyi rahatsız ederse doktorun önereceği ağrı kesiciyle sorununu halledebilmektedir.

Ameliyat sonrası hastaya giydirilecek korse iyileşme süreci tamamlanana kadar banyo yapılan süreler harici çıkartılmamalıdır. Bunun sebebi derinin deri altındaki yağ ve kas dokusuyla daha çabuk bütünleşmesi ve işlem sonrası ödem durumunun en kısa sürede atlatılmasıdır.

İz Kalır Mı?

İz kalır mı diye düşünülen estetik müdahalelerdendir. Bunun nedeni operasyon gerçekleştirilirken liposuction kanülünün vücuda girerken açılan deliklerdir. Bu delikler hem çok küçük boyutlu hem de kolay iyileşebilen delikler olduğundan, ayrıca doktorunuzun önereceği kremlerle izleri yok denecek seviyeye getirdiğinden iz kalma gibi bir durum söz konusu edilmemektedir.

Liposuction Ameliyatı Ne Kadar?

Liposuction fiyatı uygulamayı yapan merkezler arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bunun sebebi her hekimin kendine göre bir deneyimi ve piyasaya uygun farklı operasyon ücretleri belirlemesidir. Kesin bir fiyat almak için işlemi yaptırmak istediğiniz hekimle yüz yüze görüşmeniz sizleri sonuca ulaştıracaktır.

2020-02-18T16:15:47+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?