Loading...
Liposuction_Zty_Mobile_Yeni_banner

Liposuction Nedir?

Ana Sayfa » Yağ Aldırma » Liposuction Nedir?

Liposuction Yağ Aldırma

Vücuttaki yağ birikmelerinin vakumla çekilmesi ile vücudu yeni bir şekle büründüren operasyonun tıbbi adı liposuctiondur. Halk arasında yağ aldırma olarak daha sık anılmaktadır. Yağ aldırma bize bölgesel zayıflamayı, vücudumuzda biriken yağlarla oluşan biçimsiz şekilden kurtulmayı vaat etmektedir. Bilinenin aksine bu bir zayıflama yöntemi değildir, aksine fazla kilolarınız varsa ameliyata girmeden önce diyet uygulamanızı öneririz.

Liposuction kişiye orantılı bir görünüm sağlar, hasta bu operasyonu geçirdikten sonra adeta kendiyle barışık hale gelir çünkü orantılı bir vücuda sahip olacaktır. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak tatmin eden bir işlem diyebilir. Liposuction yağ aldırma işleminde kullanılan bir yöntemdir.

Liposuction Yağ Aldırma

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposuctionun çok geniş bir yelpazesi vardır, herkesin rahatsız olduğu bölge farklılık gösterir. Hangi bölgelere uygulandığından bir genelleme ile bahsedip, kafanızdaki soru işaretlerini azaltalım.

Kadın ve erkeklerde benzerlik olduğu gibi, farklı bölgelere de rastlanabilinir.

Kolların arka- iç kısmı, kalça, basen, gıdı bölgesi, uyluk (üst bacak) üst- iç kısmı, karın ve belin yan kısımları, dizlerin iç yanları, dizüstü iç ve dış bölgeleri, ayak bileği iç ve dış kısımları, kulakların alt- ön bölgesi, meme bölgesi, göbek çevresi gibi bölgeler sayılabilir.

Liposuction hangi bölgelere uygulanır sorusunun cevabı sizin talep ettiğiniz bölgeye göre belirlenir.

Liposuction Yaptıran Erkek

Cinsiyet fark etmeksizin bu rahatsızlık ile karşılaşılabilinir. Erkek ve kadınlarda yapılan işlem, çözüm değişkenlik göstermez sadece bölge olarak farklılıkla karşılaşılabilinir.

Erkeklerde göbek çevresi ve jinekomasti dediğimiz meme bölgesinde olan yağlanmaya sıkça rastlanır. Belin yan kısımları, gıdı bölgesi, kulak önü- altı ve ense bölgesi de rahatsız olunan bölgelerden sayılabilir.

Liposuction Yaptıran Erkek

Liposuction Jinekomasti

Jinekomasti, günümüzde erkeklerin %50, %60 civarında ortak probleminidir, bu erkeklerin memesinde olağandan fazla büyümedir, bu büyümenin sebebi yağ birikimidir.

Jinekomasti rahatsızlığı kişinin fiziksel görünümde değişikliğe sebep olur. Meme kadınlar için görülen bir organken erkekte meme büyümesi, özgüvenini yitirmesine sebep olmaktadır.

 Kişi kendi içine kapanabilir, plajda görünmek istemeyebilir, kıyafet seçiminde zorlanır, daima göğüslerini belli etmeyecek bol kıyafet seçimine özen gösterir, halk arasında dolanan fakat bir işe yaramayan jinekomasti atletine para dahi verebilir.

Bu rahatsızlıktan kurtulmak da bir adım uzağınızdadır. Tek yapmanız gereken ihmal etmeden bir doktora görünmek. Ufak bir liposuction tedavisi ile eski özlem duyduğunuz günlerinize dönebilirsiniz.

2019-10-11T11:29:30+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?