Loading...

Sırttan Yağ Aldırma

Ana Sayfa » Liposuction » Sırttan Yağ Aldırma

Sırt Yağları ve Sırt Estetiği

Sırttan yağ aldırma, özellikle son dönemlerde talep edilmeye başlandır. Kadın ve erkek birçok kişi sadece karın göbek kalça yağları değil sırt bölgesindeki yağlardan da kurtulmak istemekte. Sırt yağlarının estetik görünümü bozması özellikle kadınlar için bir dert haline dönüşmektedir.

Sırt bölgesinde oluşan yağlar nedeniyle sosyal yaşamda da sıkıntılar oluşmaya başladır. Kıyafetlerin vücuda tam oturmaması, sırt dekolte kıyafetlerin tercih edilmemesi, yazın mayo bikini seçiminde yaşanan aksaklıklar, yine yaz aylarında deniz havuz aktivitelerinden geri kaçınılması gibi durumlar hep fiziki hem de psikolojik sıkıntılara yol açmaktadır.

Bu makalemizde sırttaki fazla yağların sebeplerini, sırttaki yağlardan kurtulmak için neler yapabileceğimiz, sırttaki yağlanmanın etkilerini ve sırt liposuction işlemini konuşacağız.

 

Sırttaki Yağlar Neden Oluşur

Sırtımızdaki yağların oluşması için birkaç nedeni sıralamamız mümkün. Sırttaki yağlanmanın sebeplerinin en başında hareketsiz yaşam gelmektedir. Buna paralele sırttaki yağlanmanın sebebi olarak dengesiz beslenme ekleyebiliriz. Kötü yeme alışkanlıkları sonucu nasıl göbek bölgemizde ve yan simitlerde yağlanmalar oluşuyorsa sırt bölgemizde bu yağlanmadan nasibini almaktadır. Burada sırt bölgesinin tek dezavantajı sırt bölgesinin göbek bölgesine göre daha hareketsiz kalmasıdır. Beslenmenin dengesiz sporun eksik kalması sırtta yağlanmanın oluşması için yeterli bir sebep teşkil etmektedir.

Sırtta oluşan yağlanmanın sebeplerinden bir diğeri ise Hormanel faktörlerdir. Hormon dengesizliği sebebiyle sırt ve ense kısmında yağlanmalar oluşabilmektedir. Bu yağlanmalar özellikle ense kısmında katlanır hal alır.

Sırttaki Yağlardan Nasıl kurtulabilirim

Sırttaki yağlardan kurtulmanın en etkili cerrahi yolu sırt liposuctionudur.  Sırt liposakşın dediğimiz işlem ile sırttaki yağlardan kurtulunur. Aynı göbek yağlarından, kol yağlarından, popo yağlarından kurtulmak için kullanılan yöntem sırt yağlarında kurtulmak içinde uygulanır.

Burada amaçlanan estetik görüntü sırt bölgenizi oluşturan hatların ve kıvrımların ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bu sayede vücut hatlarınız ve vücut yağ dengesi korunmuş olur.

 

Sırt Estetiği Nasıl Yapılır

Sırt estetiği dediğimiz gibi liposuction yöntemi ile yapılmaktadır. İşlemden önce sırt bölgesindeki yağların alınacağı kısımlar çizilir. İşlem genel anestezi altında yapılmaktadır. Yani hasta tamamen uyku halindedir. İşlem esnasında hiçbir acı sızı hissetmez. Sırt bölgesindeki yağların alımı için ince kanüller kullanılır. Bu kanüller ile sırta girilerek vakum yöntemi ile sırttaki yağlar çekilir. İşlem 1-5-2 saat arası sürebilir. Aslında bu süre hastanın kilosu ile orantılıdır. Sırttan yağ aldırma işleminde dikiş izi diye bir şey söz konusu değildir. Ayrıca sırtta müdahale izi kalmaz. Sırttan yağ alımı gerçekleştirildikten sonra hastaya uygun özel korse giydirilir. Bir gece hastanede kalması uygundur. Bu süreçte geceyi konforlu geçirmesi için hastaya ağrı kesici verilebilir. Doktorun uygun görmesi durumunda bir sonraki gün taburcu edilir.

Sırt bölgesinden ne kadar yağ alınır sorusunun cevabı hastanın kilosuna göre değişebilir. Bu sebeple şu kadar yağ alınır diye bir şey söylememiz mümkünde değildir.

Sırt liposakşını işleminde sonra normal yaşantınıza 3-5 gün içinde dönebilirsiniz. Yine iş hayatınıza bu süre sonunda başlayabilirisiniz. Sırttan yağ aldırma işleminin finaline ulaşmak için 1-2 ay vakit geçmesi gerekmektedir.

 Sırttan yağ aldırmak için sırttaki yağlarından kurtulmak Avrupa ülkelerinden ve tüm dünya ülkelerinden Türk estetik cerrahlarına başvuran yüzlerce hasta var. İstanbul da ki estetik cerrahların ve Türkiye de ki estetik cerrahların bu konuda ne kadar deneyimli ve tecrübeli oldukları aşikârdır. Yurt dışından sırt estetiği için gelecek bir kişinin Türkiye’de geçireceği süre ortalama bir haftadır.

Sırttan Yağ Aldırma Fiyatları

Türkiye de ki estetik fiyatları İstanbul da ki estetik fiyatları nedir diye tarafımıza birçok soru gelmektedir. Sırt yağ alımının ücreti nedir sorusu da bunlardan bir tanesidir.

Sırt estetiği fiyatları ya da sırt bölgesinden yağ alımının ücreti nedir sorusu biraz hastanın durumuna biraz doktorun tecrübesine biraz da işlemin yapılacağı hastanenin kalitesine göre değişebileceği söylenebilir. Özellikle sırt estetiği konusunda doktorun hâkimiyeti çok önemlidir. Kliniğinin lokasyonu kullanacak ekipmanların donanımı ücreti belirleyen etkenlerdir.

2020-02-18T17:16:02+03:00

2 Yorum Var

 1. Tayyibe 12 Ağustos 2020 at 01:42 - Reply

  İyi geceler, ben sırt, karın, bacak ve popo yağ Aldırma un fiyatını soracaktım.

  • nazli 12 Ağustos 2020 at 12:38 - Reply

   Merhaba…
   Bu alandan fiyat paylaşamıyoruz… ama isterseniz WhatsApp hattımızdan asistanlarım size detaylı bilgi iletsinler..
   Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?