Loading...

Torunum Hem Bedenimi Hem Hayatımı Değiştirdi

Ana Sayfa » Blog » Torunum Hem Bedenimi Hem Hayatımı Değiştirdi

Şu hayatta herkesin bir vazgeçilmezi vardır. Benimkisi de torunum. Küçüklüğünden beri ben yetiştirdim diye midir bilinmez, aramızda öz evlatlarımdan bile daha yoğun sevgi bağı var. İşte tam da bu yüzden sırf benim sağlığım için yaptığı baskıları dikkate aldım, başkası olsa el kadar çocuktan akıl mı alıyorsun der ama evet alıyorum. Çünkü o çocuk gerçekten akıllı çocuk ve biliyorum ki benim iyiliğimi istiyor. Karın germe estetiğimi sırf onun beni gaza getirmeleri sonucunda oldum, anlayacağınız torunum hem bedenimi hem hayatımı değiştirdi.

Doğumundan beri ben ilgileniyorum Ayça’yla. Kızım da damadım da yoğun tempo çalıştıkları için sadece evlatlarını hafta sonu alıp ilgilenebiliyorlardı. Tabi iş çıkışlarında uğrayıp evlatlarını görmelerini de es geçemem. İşte ben yaklaşık 9-10 yılımı bu şekilde geçirdim. Sonra kızım evden çalışmaya başlayınca torunum 3. sınıfa geldiğinden itibaren kendi evinde kalmaya başladı ama o kadar alışmıştık ki birbirimize, ben kendime bahane bulup hep okulunun öğle yemeği saatlerinde onu görmeye giderdim, akşamları kızımın evine yaptığım 1-2 saatlik ziyaretler de cabası.

Bu bahsettiğim uzun yıllar boyunca torun bakmak çok güzeldi de, keşke biraz kendime de baksaydım. Bütün gün evin içinde bir salonda veya yatak odasında mekik dokudum 5-10 adım, ev işlerimi de torunuma baktığım için yardımcıyla hallettim. Sıfır efor sıfır hareket anlayacağınız. Yani boğazıma düşkün kadın olduğum için de yedikçe yedim:) Bebek haliyle baktığım dönemlerde senelerce kekler börekler pastalar eksik olmuyordu evimden. Onu doyuracağım diye nedense ben de onunla beraber dolu dolu yemek yerdim, bilinçaltımda o doyarsa ben de doyarım diye düşünce oluştu herhalde fark etmeden.

KARIN GERME ESTETİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ LİNKE TIKLAYIN.

Vücudum İçin Alarm Çanları Çalmaya Başlamıştı

Ama ne zaman ki Ayça lise çağına geldi, işte benim de o zaman vücudumun alarm verdiği süreçler başladı. Ergenliğe girdiği için daha çok arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanıyordu, haliyle benim de çok fazla boş vaktim kalıyordu. Ben de bu vaktimi komşularımla çay saati, kek günü, kısır günü vs. yaparak hareketten oldukça uzak şekilde geçiriyordum.

Artık bacaklarımda ağrılar, göbek bölgemde aşırı yağlanma gibi aklınıza gelebilecek pek çok problem baş göstermişti. Bir hafta sonu kontrolüme torunumla beraber gittiğimde, doktorun söyledikleri ikimizin de içini kararttı çünkü durum hiç de iç açıcı gözükmüyordu.

Doktorun odasından çıktığımızda “Tamam anneanne, bu iş böyle olmaz. Ayça kampına alıyorum artık seni.” diye çıkışıyordu minik kelebeğim bana. Anneannesi yesin onu, benim sağlığımı da düşünürmüş diye öpüp durdum. Ama içimden bin bir türlü endişe geçiyordu, yaşım ilerledi ya bana bir şey olursa bu çocuk nasıl etkilenir diye düşünüp durdum.

Hakikaten Ayça sözünde durdu ama, haftanın 4-5 günü yanıma geldi; evdeki yemeklerimi ne kadar hareket ettiğimi kontrol edip durdu. Yaşının çok ötesinde çocuk olduğunu hep söyleyip durmuşumdur. Doktor dizlerinin açılması lazım dediği için beni hemen evimin karşı kaldırımındaki çocuk parkına götürüyordu akşam üstleri, yarım saat parkın çevresinde gücümün yettiğince yürüyorduk.

Torunumun İlgisi Sonuç Vermeye Başlamıştı

Bu süreç 3-4 ay böyle devam etti. Doktora kontrol için tekrardan gittiğimizde sonuçlar gerçekten yüzümüzü güldürdü. Dikkatli beslendiğim için ve elimden geldiğince hareket etmeye çalıştığım için bazı rahatsızlıklarımda pozitif yönde ilerlemeler kaydedilmişti. İkimiz de nasıl mutlu olduk o odada görseniz. Doktor bir 10 kilo daha verirsem her şeyin çok daha güzel olacağını söyleyip durdu. Bu gazla doktorun yanından çıkıp kendim için ve torunum için bu süreci sonuna kadar ilerleteceğimi söyleyip durdum kendi kendime.

Süreç yavaş ilerlese de sabırla bekliyordum doktorun söylediği kilolara inmeyi ama bu arada beni git gide rahatsız eden gelişmeler de olmuyor değildi. Yaşım ilerlediği için ve derim sıkılığını kaybettiği için her kilo verişimde göbeğimde buruşukluklar ve sarkmalar meydana geliyordu. Yani neredeyse ön kısmında var olan kütlenin yüzde 25’i kalan kilolarım, yüzde 75’i ise zayıflayınca sarkan derilerimdi.

Torunum bana geldiğimde sıkıntılı halimi fark edip hemen sordu neye canımın sıkıldığını, ben de durumu açıkça anlattım. “Aman anneanne buna mı üzülüyorsun, karın germe estetiği yaptırırsın iki dakikada toparlayıverirler karnını” deyip suratıma baktı. Aklımın ucundan bile geçmemişti söylediği şey. “Yavrum ben kaç yaşında kadınım, nasıl olayım bu dediğin ameliyatı” diye konuyu geçiştirmeye çalışırken “Yahu ne var yaşında? 59 yaşında kadınsın daha. Asıl bundan 1 sene önceki halin olsaydı ben sana demezdim ol diye, o zaman 79 yaşında gibi görünüyordun” dedi.

Yeni Kararım Hakkında Müthiş Heyecanlıydım

Ben zaten bu kadar çabayı aman ilerde hastanelik olmayayım, ameliyat geçirmelik hale gelmeyeyim diye göstermişken şimdi bu fazlalık derilerimden kurtulmak için ameliyat masasına yatmak… Emin olun inanılmaz heyecan duyuyordum konuyla ilgili. Kızım, damadım ve Ayçamla görüşmelere gittiğimizde doktorlar bir takım testler yaptılar ve çok hafif bir risk olduğunu söylediler kullandığım ilaçlar yüzünden.

Ama olsun, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmiştim her şeyi göze aldım. Ameliyat günü aldığımdan itibaren her şeye ekstra özen gösterdim, ilaçlarıma bir süre ara verdim. Kendime iyi baktığım sürece beni çok zorlayacak bir süreç olmayacaktı sonuçta.

Eninde sonunda ameliyat günü geldi, çıktığımda ağrılanmalarım oluyordu ama resmen sevinçten ağlıyordum. Torunum sayesinde, onun beni yüreklendirmesiyle beni ilerde çok daha yoracak ve üzecek sorunumdan bir çırpıda kurtulmuştum. Anneannesinin bir tanesi, her zaman bana iyi gelmişti ve bu sefer de sağlığıma iyi geldi. Sonuçtan çok memnunum, deri fazlalığı olan herkese de kesin çözüm olarak tavsiye ederim.

2020-02-18T16:18:49+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?