Loading...

Vaser Liposuction Nedir?

Ana Sayfa » Liposuction » Vaser Liposuction Nedir?

Vücuttan yağ alınması için ihtiyaç duyulan bölgeye ultrasonografik dalgaların uygulanması işlemine vaser liposuction adı verilir. Teknolojinin son nimetlerinden olan bu işlem sayesinde vücuttaki fazlalık yağlar parçalanarak sıvı şekilde vücuttan çıkartılabilmektedir.

LİPOSUCTİON İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ LİNKE TIKLAYINIZ.

Bu yöntemin yağları kolay parçalayabiliyor olmasının haricinde bir önemli artısı da işlem yapılırken herhangi bir sinire, damara ya da bağ dokusuna zarar vermiyor oluşudur. Yani sadece yağlar hedef alındığı için ekstra komplikasyon oluşmamakta ve gayet başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Vaser Liposuction Neden Yapılır?

Vaser liposakşın tekniği, bölgesel fazlalıklardan bir türlü kurtulamayan bireylerin tercih ettiği bir estetik işlemidir. Çünkü bazı bireylerde ne kadar diyet programı uygulasa da ya da  ne kadar özenli spor yapsa da bölgesel yağlanmalar erimemektedir. İşte tam da bu sebeplerden ötürü bu tip şikayetleri olan kişiler estetik merkezlerine vaser liposuction yaptırmak için başvurmaktadırlar.

Vaser Liposuction Yaş Sınırı Nedir?

Genel olarak bu işlem için bir yaş belirlenmemiş olsa da en azından vücudun ergenlik dönemini atlatması ve hormonların gelişiminin beklenmesi açısından 18 yaşından sonra yapılması daha uygun görülmektedir. Yani 18 yaşını aşmış her insan, yağ aldırmaya engel bir hastalığı olmadığı sürece vaser liposuction estetiği yaptırabilmektedir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction uygulaması kişi sedasyon verilerek uyutulabilmektedir. Ancak uygulamanın yapılacağı alan geniş bir bölgeyse lokal anestezi ya da genel anesteziye de ihtiyaç duyulabilmektedir. İşlem ilk önce söz konusu bölgeye ultasonik ses dalgaları gönderilerek yağların parçalanmasıyla başlamaktadır. Vücuda herhangi bir zararı olmayan bu ışınlar sadece yağların katı halden sıvı hale geçmelerine yardımcı olmaktadırlar. Ardından parçalanan bu yağlar vaser liposuction cihazı ile, yani yağ aldırmada kullanılan klasik ince yapılı yağ çekici kanüllerin bölgeye girişinin yapılmasıyla yağların vücut dışına çıkarılması şeklinde sonlandırılmaktadır.

Bu yöntemin klasik liposuction işlemine göre farkı, bildiğimiz liposuction işlemi sonrasında yapılan bölgede oluşan dalgalanmalar ya da çökmeler gibi yan etkilerin vaser liposuction uygulamasında oluşmayacağıdır. Çünkü yağlar katı olarak değil sıvı olarak vücut dışına çıkartılır ve çukurlaşmaların olmasının önüne geçilebilmektedir.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme

Vaser liposuction sonrası bu tip yağ aldırma estetiği operasyonlarında 7 gün kadar şişlik ve morarma meydana gelebilmektedir. Son derece normal olan bu görüntüler kişi kendine iyi baktığı ve dikkat etmesi gereken şeylere uyduğu sürece 7. günden sonra hızla iyileşip normalde dönmektedir. Ancak tamamiyle iyileşme ve normale dönme 6 aylık bir süreyi bulmaktadır. Vaser liposuction yaptıranlar bu işlem sonrasında en iyi iyileşme sürecini geçirebilmek için mutlaka korse kullanımı da ihmal etmemelidirler.

Vaser Liposuction Sonrası Korse Kullanımı Süresi

Vaser liposuction sonrası kişilerin en az 3 hafta boyunca korse kullanması şarttır. Çünkü korse kullanıldığı takdirde vücutta ödem oluşumu azalacak ve hem şişlikler hem de morluklar daha çabuk iyileşme gösterecektir.

Vaser Liposuction Fiyatı

Vaser liposuction fiyat olarak belirli bir kalıpla anılamamaktadır. Bunun nedeni her hastanın alınacak yağ oranının farklı olabileceği, bununla birlikte bu estetiği yapacak doktorun deneyiminin ve anlaşmalı olduğu hastanelerin farklılık gösterebileceğidir. Dolayısıyla vaser liposakşın estetiği yaptırmak isteyen kişilerin fiyat konusunu doktorlarıyla yüz yüze görüşmeleri gerekmektedir.

2020-02-18T16:43:55+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?