Loading...

Yağ Aldırma Ameliyatı Riskleri

Ana Sayfa » Blog » Yağ Aldırma Ameliyatı Riskleri

Yağ Aldırma Ameliyatı Yorumları           

Vücutta biriken yağlardan liposuction yöntemi ile kurtulabiliriz. Bu yöntemin birkaç şekli vardır. İlki hepimizin en kulak aşinası olduğu vakum ile yağ almadır. Buna geleneksel yöntem demek de doğru olur.  Vakumun dışında gelişen teknoloji sayesinde, yağ aldırmada lazer ışını, ultrason dalgaları da işin içine dahil olmuşlardır. Ultrasonografik ses dalgaları yağların parçalanmasını sağlar, parçalanan yağlar sıvı hale dönüşür böylece vücuttan çıkarılabilir.

Esas dikkat etmemiz gereken konu ise geçireceğimiz operasyonun asla bir zayıflama ameliyatı olmadığını ve bölgesel zayıflamaya yaradığını aklımızdan çıkarmamaktır. Yağ aldırma ameliyatı yorumları bu işlemi yaptıracaklar için çok önemlidir. Bu yorumlardan hastalar merak edilen bilgileri öğrenerek kendilerini ameliyata daha rahat hazırlarlar.

 

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

Geçirdiğimiz işlem sonrasında bize bir korse takılacaktır. Bu korseyi en sağlıklı sonucu almak için doktor kontrolünde ve bilgisinde bir ay kullanmak bizim için iyi olacaktır.

Çok büyük bir ameliyat değildir, bu sebeple günlük yaşantımıza dönmemiz çok da zamanımızı almayacaktır.

Her hastalıkta olduğu gibi bunun da dereceleri vardır. Eğer vücudumuzdan alınan yağ miktarı fazlaysa günlük rutinimize dönme zamanımız biraz ertelenebilir. Fakat ortalama 3 – 7 gün içinde kişi işine geri dönebilir.

Ameliyathaneden çıktıktan sonra genellikle ağrı hissedilmemektedir. Fakat ufak çaplı bir ağrı hissedilirse, hafif dozlu bir ağrı kesiciyle son verilebilir.

Sonuçları gözümüzle tam anlamıyla fark etmemiz yaklaşık altı ayı bulur, çünkü şişlik ve morluklar tamamen son bulmalıdır.

 Yurt dışından gelen hastalar da eğer seansları birkaç günü bulmazsa 1, 2 gün içinde ülkelerine geri dönebilirler.

Yağ Aldırma Ameliyatı Riskleri

Genel anlamıyla ufak çaplı bir ameliyattır.

Vücuttan gereğinden fazla ya da az yağın alınması bize olumsuz olarak geri dönüş yapabilir. Bu gibi kötü sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsak doktoru oldukça iyi araştırmamız gerekmektedir. Estetik ve plastik cerrahları bu işi yapmaktadır. Doktor seçiminde en çok dikkat etmemiz gereken tecrübeli olmasıdır.

Ameliyat öncesi zaten doktora danışılır, sizin uygun olup olmamanız araştırılır. Çeşitli kriterler gözden geçirilir. Testler yapılır. Sigara bağımlıları genellikle tercih edilmez. Olumsuz olarak geçici kızarıklık ve ödem öngörülebilir.

 

Bölgesel Yağ Aldırma Ameliyatı

Önceden de bahsettiğimiz gibi, yağların birikmiş olduğu bizi rahatsız eden bölgede operasyon uygulanmaktadır, bu durum tüm vücudu kapsamaz, ilgilendirmez.  Vücutta kilo vermeye yaramaz, bölgesel olarak inceltir. Zayıflamaktan ziyade sıkılaşmış olduğunuzu fark edersiniz. yağ aldırma ameliyatında ki riskler

Yağ Aldırma Fiyatı 2020

Yağ aldırma fiyatları kişiden kişiye göre değişebilir. Değişkenliğin sebebi her kişinin yağ oranın farklı olması ve hangi bölgeden yağ aldırmak istemesiyle alakalıdır. Yağ aldırma 2019 fiyatları için 0216 688 16 48 direk hattımızdan ya da 0543 241 3 241 cep hattımızdan destek isteyebilirsiniz.

Tag : yağ aldırma öldürür mü, yağ aldırma ameliyatı ölüm riski, yağ aldırırken ölenler, yağ aldırma ne kadar risk taşır

2020-02-18T17:07:08+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?