Loading...

Yağ Aldırma Ameliyatları

Ana Sayfa » Yağ Aldırma » Yağ Aldırma

Estetik dünyasının en çok uygulanan işlemidir yağ aldırmak. Birçok nedenle yapılan bu işlem yine birçok işlem için adeta olmazsa olmaz görevi üstlenmektedir. Karın, basen, gıdı, bacak, kalça, popo ve daha sayamadığımız birçok alanda liposuction aktif olarak görev almaktadır.

 

Peki, tam anlamıyla yağ aldırma ne demek sorusuna cevap vermek gerekirse;

Vücudun kendi yağ dengesine göre, vücudun normal şeklini alabilmesi adına bölgesel yağların vakum yöntemi ile gerekli kadarının vücuttan alınması işlemidir.

Yukarıda da vurgulamaya çalıştığımız şey hep yeteri kadar kelimesidir. Bölgesel yağların alımı esnasında dikkat edilecek en büyük etken alınacak yağ oranının iyi ayarlanmasıdır. Bu tecrübeli ve işine hâkim cerrahlarla mümkün olabilir.

Avrupa ve dünya ülkelerinden birçok kişi yağ aldırmak hakkında sorular yöneltmekte ve bu ayrıntılara ulaşma hevesindedirler. İstanbul’da ki estetik cerrahların tecrübesi bu talebi ister istemez doğurmaktadır. Gelen bu talepler içerisinden liposuction için uygun hastayı nasıl seçebileceğimiz bilmemizde fayda var.

Siz Yağ Aldırmak İçin Uygun Kişi misiniz?

Kalçada biriken yağlar, göbekteki yağlar, bacaklardaki yağlar, sırt bölgesindeki yağlar, göbek yan simit bölgesindeki yağlar, memedeki yağlar derken vücudun her yerinde bir yağ problemi yaşıyoruz. Acaba bu yağlardan kurtulmak isteyen doğru kişi miyiz buna değinelim.

Kilosu normalden az sınırda fazla olan kişiler
Vücut yapısına göre sadece belirli bölgelerden yağ fazlalığı olan kişiler
Fazla yağlar sebebiyle vücutta çıkıntıları oluşan kişiler
Spor ve diyet programı sonrasında bölgesel yağlarını eritemeyen kişiler
Psikolojik olarak bölgesel yağlanmayı takıntı haline getiren kişiler
Doğum sonrası göbek ve basen de oluşan yağlardan kurtulamayan kişiler

Bu saydıklarımız yağ aldırma işlemi için uygun gördüğümüz kişiler olsa da fiziki ve klinik bulgular işlem öncesi karar vermek adına çok önemlidir.

 

Yağ Aldırmak için Uygun Olmayanlar

Türkiye’de ki estetik cerrahlar ve yoğunlukta olan İstanbul da ki estetik cerrahların dikkat ettiği konuların başında bu durum gelmektedir. Özellikle yurtdışından gelen hastaların bu konuda detaylı bilinçlendirilmesi gerekmektedir. İstanbul da ki estetik cerraha gelmeye çalışan yurtdışı hastası biletinden tutunda otel rezervasyonuna kadar birçok hazırlığını tamamlayarak Türkiye ye giriş yapar. Olumsuz bir durum karşısında hem zamanı hep parası hem de tüm organizasyon çabası boşa gider. Bu sebeple sayacağımız durumlar sizin için önemli olabilir.

Aşırılı kilolu obez kişiler
Yağ aldırma işlemini zayıflamak amacıyla yaptıran kişiler
Kronik hastalığı olan kişiler

Bu saydıklarımızın dışında hastanın boyu kilosu, çocuğunun olup olmadığı, aktif yaşantısı gibi konularında değerlendirilmesi gerekmektedir. Hastanın yağ aldıracağı bölgenin fotosu hekim tarafından istenebilir. Gerekli şartlar oluştuğu takdirde yurtdışından hastanın davet edilmesi gerekmektedir.

Yağ Aldırma İşleminde Doktor Seçimi

İstanbul’da ki estetik cerrahlar hatta Türkiye’de ki estetik cerrahların birçoğu liposuction işlemini yaparlar. Özellikle yurtdışından gelen hastaların İstanbul’da hangi estetik cerrahı öneririsiniz ya da Türkiye’de estetik cerrah arıyorum diye birçok soru yönlendirdiğini bilmekteyiz. Bu konuda şu fikirlerimizi sunmamız yararlı olabilir. İstanbul’da estetik cerrah ararken cerrahın konu hakkındaki tecrübesi ve bilgisi sorgulanabilir. Estetik cerrahın yapacağı operasyon hakkındaki hâkimiyeti, önceki hastaları tarafından yapılan yorumları, referans yüzdeleri araştırılabilir.

Yağ Aldırma Fiyatları

Yağ aldırma fiyatları diğer adıyla liposuction fiyatları vücudun hangi bölgesine uygulanacağı netleştirilerek hesaplanır. Kalçadan alınan yağ oranı ile koldan ya da gıdı dan alınan yağ oranı aynı değildir. Bu sebeple önce bölge belirlenmelidir. İkinci durum cerrah faktörüdür. Cerrahın tecrübe ve deneyimi yağ aldırma işleminin ücretini etkiler. Bunun dışında ameliyatın yapılacağı hastanenin donanımı, ekipmanları, otelcilik hizmetlerinin kalitesi, hemşire hizmetlerinin deneyimi gibi birçok faktörde yağ aldırma fiyatlarını yani liposuction fiyatlarını belirler.

2020-02-18T17:47:35+03:00

3 Yorum Var

 1. […] Yağ Aldırma – Liposuction […]

 2. fatih BORDANACI 16 Haziran 2020 at 15:30 - Reply

  benim karın yaglarını nefes alamadıgımdan ve dizlerimden dolayı aldırmak istiyorum

  • nazli 17 Haziran 2020 at 12:58 - Reply

   Merhaba.
   tabi ki klasik liposuction yöntemi ile yağları dışarıya alırız. Kaç bölge de yağlanma söz konusu ?

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?