Loading...

Yağ Aldırma Fiyatları 2020

Ana Sayfa » Liposuction » Yağ Aldırma Fiyatları

Günümüzde kadın erkek birçok insanın yararlandığı estetik yöntemdir yağ aldırma. Yağ aldırma bölgesel incelmenin en kısa çözümüdür diyebiliriz. Yağ aldırma işlemi sayesinde vücudun hemen hemen her bölgesinden yağ alınabilir ve beklentiler karşılanabilmektedir.

Yağ aldırma fiyatları her bölgeye göre değişebilmekle birlikte bölgede bulunan yağ miktarına göre de değişkenlik gösterebilir. 2020 yağ aldırma fiyatları ya da 2019 yağ aldırma ücretleri nedir makalemizde fiyatların nasıl belirlendiği, fiyatları etkileyen faktörlerin neler olduğunu anlatmaya çalışacağız. Öncelikle yağ aldırma işlemi nedir kısaca değinelim.

 

Yağ Aldırma Nedir

Yağ aldırma, vücutta bulunan bölgesel yağlanmanın giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem ile bu bölgedeki yağlar birkaç teknik ile alınabilir. Yağ aldırma işleminin bir zayıflama yöntemi olmadığı akıllardan çıkmamalıdır. Düzenli beslenme, düzenli spor ile verilemeyen bu bölgelerdeki yağların alınması için yağ aldırma işlemi gerçekleştirilir.

Yağ aldırma işlemi kimler için uygundur sorusuna ise, normal kilosunu az sınırda aşan kişilere, vücut şekline göre belirli bölgelerde yağ fazlalığı olan kişilere, fazla yağlar sebebiyle vücudunda çıkıntılar oluşan kişilere, diyet ve egzersiz programı sonrasında bölgesel yağlanmadan kurulamayan kişilere, doğumdan sonra göbek kısmında yağ birikintisi olan kişilere yapılabilir cevabını verebiliriz.

Yağ Alımı Nasıl Yapılır

Yağ alımında kullanılan en etkili yöntem liposakşın işlemidir. Liposuction yöntemi ile bölgesel yağların olduğu bölgeye ince kanüller ile girilir. Bu kanüller vücutta iz bırakmaz. Estetik cerrahın yapacağı bu işlemin süresi bölgeye ve bölgedeki yağ oranına göre değişebilir.

Yağ aldırma işleminde kullanılan liposuction cihazının farklı modelleri bulunmaktadır. Klasik liposakşın, lazer liposakşın, Vaser liposakşın, lipomatik gibi çeşitleri bulunmaktadır.

 

Türkiye’ de ve İstanbul’da Yağ Aldırma

Sağlık sektöründe atılan dev adımlar ve Türkiye de ki estetik cerrahların başarısı dünya genelinde bilinmektedir. Türkiye’nin birçok şehrinde estetik cerrahlarımız yurtiçi yurtdışı hastaları kabul etmektedir. Özellikle İstanbul bu konuda başı çektiği söylenebilir. İstatistiklere bakıldığında Avrupa ve diğer dünya ülkelerinden Türkiye ve İstanbul da ki estetik cerrahların araştırıldığı, yağ aldırma fiyatları konusunda bilgi edinildiği, yağ aldırma yapan doktorların referanslarının araştırıldığı bilinmektedir. Bu konuda 2019 yağ aldırma fiyatlarının şimdiden ne kadar olacağını sorgulayan insanların olduğunu bilmekteyiz.

Yağ Aldırma 2020 Fiyatları Nasıl Belirlenir

Yağ aldırma fiyatlarının belirlenmesinde5 ölçüt sayabiliriz. Bunlardan birincisi yağ aldırma işlemini yapacak olan estetik cerrahtır. Estetik cerrahın bu işlemdeki başarı oranı, tecrübesi, deneyimi, konuya hâkimiyeti yağ aldırma fiyatını belirleyen ilk unsur diyebiliriz. İkinci ölçüt ise yağ alınacak bölgedir. Yağ aldırma fiyatları vücudun bölgesine göre değişebilir. Mesela karın bölgesinden alınacak yağ oranı ile kalçadan alınacak ya da sırttan alınacak yağ oranı aynı değildir. Gıdı liposakşın işlemi çok kısa sürerken bacak liposakşın işlemi çok daha uzun sürmektedir. Üçüncü ölçüt bölgedeki yağ oranının az ya da çok olmasıdır. Muayene esnasında belli olan bu durum için örnek vermek gerekirse eğer, karın bölgesinden 4litre yağ çıkarılacak bir hasta ile yine göbek bölgesinden 1,5 litre yağ çıkarılacak hasta arasında büyük bir emek farkı vardır. Bu bağlamda yağ alınacak bölgenin yağ oranı yağ aldırma 2019 fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır. Dördüncü ölçüt ise yağ aldırmanın hangi yöntem ve cihazla yapılacağıdır. Bu konuda bilindiği üzere lazer liposuction, klasik liposuction, Vaser liposuction ya da lipomatik cihazları kullanılabilir. Bu cihazların uygun hastaya kullanılması gerekebilir. Bunun için 2020 yağ aldırma fiyatları belirlenirken bu durum dikkate alınmaktadır. Beşinci ölçüt yağ aldırma işleminin hangi ortamda yapılacağıdır. Yapılacak hastanenin donanımı, otelcilik hizmetinin kalitesi, hemşire ve ameliyathane ekibinin tecrübesi önemlidir. Yani x bir hastanede yapılan yağ aldırma işleminin fiyatıyla A Sınıf bir hastanede yapıla yağ aldırma işleminin fiyatı aynı olmayacaktır.

2020-02-18T17:15:15+03:00

5 Yorum Var

 1. Hakan 12 Ağustos 2019 at 22:10 - Reply

  Merhaba
  Müşterilerin çoğunluğunun fiyatlar konusunda devamlı kapalı sözcükler kullanılarak hiç bir şey yazılmaması aslında böyle klinik lerin, müşteri kaybetmesine neden oluyor, kendimden örnek vereyim operasyon ların nasıl yapıldığı hakkında bunu kafasına koymuş olan kişinin zaten bilgi si yeterince vardır teknoloji çağındayız, aynı sizin kelimelere döktüğünüz operasyon ların yaklaşık olarak bir fiyatı göremediğim zaman başka klinik ile devam ediyoruz, yani sizin mesela 500 ila 1500 tl arasında kişinin yağ oranı ile değişen fiyat aralığı vardır dediğiniz zaman kişi kendi yağ oranına bakarak bu sayfada kalabilir, sizin açıklamalarınızı her klinik yaptığı için müşteriyi tutabilmeniz bu kadar kliniğin arasında, yakalayabilmeniz yaklaşık olarak %30 yani güvensizlik yarattığı için 30 aslında çok iyi bir rakam yani malınızı tam olarak satamıyorsunuz, bunun dışındaki etkenlerinde fiyat aralığı veremediğiniz için hiç bir önemi kalmıyor, burada kaybedenin kim olduğunu yazmama gerek yok sanırım, benim param sizin işiniz var neresi uygun ise oradan satın alabilirim ancak fiyat konusunda gerçekçi bir Bilgi verir iseniz müşteri güvenecektir yoksa ikinci bir kliniğe bakmak için başka yere tıklayacaktır müşteri her şeyin başlangıcının GÜVEN olduğunu unutmayın…
  Hakan

 2. Gökhan 19 Nisan 2020 at 13:25 - Reply

  Fiyat dışında her şeyi yazmışsınız. Amacınız sadece ibnelik

  • nazli 17 Haziran 2020 at 13:03 - Reply

   Merhaba…
   Böyle bir amacımız yok. aynı sayfa içinde WhtasApp hattımıza tıklarsanız asistanlarım anlık fiyat bilgisi size ileteceklerdir. Türkiye de İnternet sitelerinden fiyat vermeyi sağlık alanında tabi ki yasaklandı. Bu yüzden direk fiyat aralığı veremiyoruz.

 3. yavuz 27 Nisan 2020 at 20:25 - Reply

  hakan kardesimin sorusuna neden cevap verilmedi??yurtdisinda yasiyorum,insanlara fiyat konusunda yardimci olursaniz daha iyi olur,saygilar

  • nazli 17 Haziran 2020 at 13:02 - Reply

   Merhaba..
   Türkiye de İnternet sitelerinden fiyat verilmesini devlet yasakladı. Bu yüzden güncel 2020 estetik fiyat listesi için WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. Asistanlarım size yardımcı olacaklardır.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?