Loading...

Yan Simitler İçin Liposakşın

Ana Sayfa » Liposuction » Yan Simitler İçin Liposakşın

Özellikle bayanların tercih ettiği bir estetik cerrahi işlem sanılsa da, erkeklerin de modern ve sağlıklı yaşam çerçevesi içinde yaptırmaya hevesli oldukları estetik ameliyatlardan biridir liposuction. Erimeyen inatçı yağlardan kurtulmak için ve güzel bir görüntü elde edebilmek için liposakşın işlemine başvurulabilmektedir.

Liposakşın Nedir?

Türkçe okunuşu “liposakşın” olan bu işlem, kısaca vücudun belirli bölgelerinde yer alan fazlalık olarak görülebilecek birikmiş yağların cerrahi işlemlerle vücut dışına çıkartılması ve işlemin uygulandığı bölgeye daha estetik ve fit bir görüntünün verilebilmesidir.

Kadınların bel bölgelerinin zayıf ve çekici olmasını istemelerini hesaba katarsak, “yan simit” olarak adlandırdığımız bel bölgesinde yer alan yağ fazlalıkları (eğer kişi olması gereken kilodan çok daha fazla kilolu ya da obez değilse) liposakşın işlemi uygulanarak yok edilebilmektedir.

Liposuction Neden Uygulanır?

Bir önceki paragraflarda da bahsettiğimiz gibi, vücudumuzun genel görünüşünde fazlalık olarak bahsedebileceğimiz ve estetiksel açıdan bozukluk yaratan yağ birikintileri; olması gereken ideal kilodan çok da fazla miktarda kilolu olmayan erkek ve kadınlarda liposuction estetiği yapılarak yok edilebilmektedir.

Örneklendirmek gerekirse ön karın, yan simit bölgesi, bacak, baldır, kalça gibi bölgelerde oluşan bu yağlanmalar bu işlem sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

Bununla birlikte sadece yağ alma amaçlı değil, aynı zamanda karın germe ve meme küçültme gibi estetik cerrahi işlemler sonrası söz konusu bölgenin ihtiyaç duyduğu rötuşları yapabilmek adına da liposuction yapılması rastlanan bir durumdur.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposakşın işleminin uygulanma alanları erkek ve kadınlar arasında farklılıklara sahiptir. Örneğin, kadınlar sık sık kalça bölgelerindeki diyet ve sporla eritemedikleri yağları liposuction yaptırarak ortadan kaldırabilirken, erkekler daha çok karın, yan simit ve sırt bölgelerinde aynı şekilde diyet ve sporla kurtulamadıkları yağlardan liposuction sayesinde kurtulabilmektedirler.

Özetleyecek olursak; özellikle söylemek gerekirse aşırı kilolu olarak sayılmayan, sadece bir kaç kilo fazlası olan ve uyguladığı diyet programı – sporla erimeyeceği kanıtlanan yağları bulunan kişilerin vücutlarına liposuction yaptırması uygun olmaktadır. Bu özelliklere sahip kişilerin şikayetleri dahilinde göbek bölgelerine, kalçalarına, dizlerinin iç kısımlarına, boyunlarına, gıdıklarına, bel çevrelerine, kollarına ve her iki cinsiyetin de göğüs bölgelerine liposuction uygulaması yapılması uygun görülmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Yağların yok olması için liposakşın uygulaması yapıldığında, bu işlemin belirli başlı uygulama yöntemleri bulunmaktadır. En temel uygulama, söz konusu bölgeye yağların vücut dışına çekilmesine yardımcı olan kanüllerin giriş çıkışı yapılarak fazlalıkların uzaklaştırılmasıdır.

Yapılacak bu işlemde bireyler genel anestezi altında olacakları için herhangi bir acı hissetmeleri mümkün olmamaktadır. Hatta yağ alınacak bölge daha küçük ve alınacak yağ miktarı daha az ise genel anesteziye gerek duymadan lokal anestezi altında da bu işlem gerçekleştirilebilir.

Liposakşında En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Yapılacak yağ alma işlemi, tamamen bu işlem için ameliyata giren kişinin ne kadarlık bir yağ fazlalılığının olduğuyla ilintilidir. Ancak birey kaç yaşında olursa olsun ve kilosu ne olursa olsun, her bünyeden çıkartılabilecek maksimum bir yağ alım seviyesi bulunmaktadır. Bu bilgiler dahilinde bir bireyin vücudundan çıkartılacak maksimum yağ alımının 5000-6000 ml arası olduğu söylenebilmektedir.

Liposakşın Fiyatları

Liposakşın ameliyat fiyatları her estetik uygulamada olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bunun en büyük nedeni her bedenin kendine göre bir yağ fazlalığının olması ve alınacak her ml yağın fiyat skalasında oynama yaratması durumunun olmasıdır. Bu sebepten ötürü liposakşın ortalama fiyatları gibi bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün olmamaktadır.

2020-02-18T16:50:01+03:00

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?