Loading...

Yanaktan Yağ Aldırma

Ana Sayfa » Yağ Aldırma » Yanaktan Yağ Aldırma

İç yanakta bulunan yağ tabakasının alınması işlemidir. Özellikle son dönemlerde kadın erkek birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yanak inceltme, yanaktan yağ alma Bişektomi olarak adlandırılır. Popüler isimi ise Hollywood Yanağıdır. Birçok ünlünün bu estetiği yaptırması bu isimle anılmasına sebep olmuştur.

Yanaktan yağ aldırma işlemi estetik cerrahlar tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir. Yanaklarınızdaki yağlardan rahatsız olmanı durumunda ilk adımınız estetik cerrahla görüşmek olabilir.

 

Yanaklardaki Yağlardan Nasıl Kurtulabilirim

Yanaklardaki fazla yağlardan nasıl kurtulabilirim sorusuna cevap vermeden önce yanak inceltme kimlere yapılır sorusunu cevaplamamızda fayda var.
Yanak inceltme ameliyatı ya da diğer tabiriyle yanaklardan yağ aldırma genellikle estetik görünümü güzel kılmak için yapılan bir işlemdir. Yüz hattını daha keskin kılmak, çekici yüz hatlarına sahip olmak, daha zayıf bir çehre ile görünmek yanak inceltme ameliyatının sebepleri arasında gösterilebilir. Bunun dışında bazı kişilerin yanaklarında yer alan deri altı yağ tabakası olması gerekenden daha fazla gelişmiş olabilir. Yüz hattını daha geniş gösteren bu durumlar için yanaktan yağ aldırma işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Bişektomi ameliyatı estetik cerrahlar tarafınca rahatlıkla yapılabilmektedir. B u konuda Türk Estetik Cerrahlar çok başarılı işler çıkarmaktadır. Özellikle İstanbul hem tarihi ve turistlik bölge olması hem de hastane, klinik ve konaklama yönünden zengin olması sağlık turizm konusunda öncülük etmektedir. İstanbul da ki estetik cerrahlara bu konuda birçok soru geldiği bilinmektedir. Türkiye de ki estetik cerrahların deneyimi ve donanımı Bişektomi ameliyatı konusunda adından söz ettirmektedir.

 

Yanaktan Yağ Aldırma İşlemi

Yanaktan yağ aldırma işlemi ortalama 30-40 dakika sürmektedir. Hastanın durumuna göre genel anestezi ile ya da sınırlı uyuşturma ile yapılabilmektedir. İşlemde yanak içine atılan bir kesi ile yanak içinde oluşan fazla yağ tabakası dışarı alınır. İşlem bu kadar basittir. Ufak kesiye eriyen dikişler kullanılır. Hasta aynı gün evine dönebilir. Yanaktan yağ aldıran bir kişi bir sonra ki gün gündelik hayatına dönebilir. Operasyondan sonra ki bir iki gün ılık ve sıvı gıdalar kullanması önerilebilir.

Ağız içinde yer alan dikişlerden rahatsızlık duymazsınız. Bu dikişler birkaç gün içerisinde kendiliğinde eriyecektir. İşlem sonrasında ağrı oluşması küçük bir ihtimaledir. Böyle durumlarda doktorunuzun önereceği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

Yanaktan yağ aldıran hastaların ağız sağlığına dikkat etmesi gerekecektir. Diş bakımı ve gargara aksatılmadan yapılmalıdır. Aksi takdirde enfeksiyon riski oluşabilir.

Yanaktan Yağ Aldırma Fiyatı 2020

Bişektomi 2019 fiyatları bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Bunun başında yanaktan yağ alımını yapacak estetik cerrahın konuya hâkimiyeti, tecrübesi ve olumlu referans yüzdesi gelir. Bunun dışında yanaktan yağ aldırma işleminin anestezi türü önemlidir. Lokal anestezi mi yoksa genel anestezili mi yapılacağı fiyatı etkileyebilir. Yine aynı şekilde yanaktan yağ aldırma işleminin hangi hastanede yapılacağı Bişektomi fiyatını belirleyen etkenlerden bir tanesidir.

2020-02-18T17:14:18+03:00

3 Yorum Var

 1. […] Yanaktan Yağ Aldırma […]

 2. Ozan 9 Nisan 2020 at 19:23 - Reply

  Yanaktan yağ aldırma fiyatı kaçtır?

  • nazli 17 Haziran 2020 at 13:04 - Reply

   Merhaba…
   İnternet sitelerinden fiyat verilmesi Türkiye de yasak malsef. Bu yüzden WhatsApp hattımızdan yazmanızı rica ederiz.

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?