Loading...

Yüz Zayıflatma Estetiği

Ana Sayfa » Blog » Yüz Zayıflatma Estetiği

Yüz estetiği bilindiği üzere genellikle burun, kulak, dudak, kaş, alın ve gözler için uygulanan bir işlem olarak anılırdı. Çünkü yüz estetiği kişiyi karşısındakine aksettiren ilk görsel nokta idi. Aslında birbirini tamamlayan bu kombine işlemler bir bütünü oluşturmak ve kişinin kendisini daha iyi hissetmek için yapılan estetik operasyonlardır. Türkiye de yüz estetiğini yapan cerrahların başarısı, yine İstanbul da ki estetik cerrahların yenilikçi hareketleri birçok dünya ülkesinden ülkemize giriş yapmalarını sağlamaktadır. Yakın zamana kadar balıketli yüz hatları cazip görünse de günümüzde daha belirgin yüz hatlarının tercih edildiğini görmekteyiz. Bu bağlamda yüz zayıflama estetiği taleplerinde inanılmaz bir artış gözlemlenmektedir. 2019 estetik trendleri arasına girmeye aday olan yüz zayıflatma estetiği sadece kadınlar için değil erkekler içinde cazip hale dönüşmektedir.

 

Yüz Zayıflatma Estetiği Nedir?

Yüz zayıflatma estetiği dediğimiz durum birkaç işlemin bir araya gelerek gerçekleştirilmesi ile oluşan estetik bir operasyondur. Yüz zayıflatma estetiğinin içerisine öncelikle yanaklar girmektedir. Akabinde elmacık kemiklerinin ve çene hattının belirginleştirilmesi, gıdı ve boyun bölgesindeki yağların alınması, göz kapaklarında oluşan sarkıklıkların yok edilmesi gelmektedir.

Yüz zayıflatma işleminde ön muayene çok önemlidir. Kişinin neye ihtiyacı olduğu, ne beklenti içinde olduğu anlaşılarak plan hazırlanır. Her hastanın isteği farklı olabilir. Geniş yüzüm var diyenler, yüzüm çok geniş diyenler, ablak suratım var şikâyeti ile gelenler, tombul yanaklarından şikâyetçi olanlar, yanaklarım çok kalın diyenler, gıdım çok belli oluyor diyerek muayeneye gelenler olmaktadır. Özellikle tombul yanak ve ablak surat şikâyetleri yüz zayıflatma estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Yanak yağı aldırma öncesi sonrası görüntüleri ile gelen hastalar olmaktadır. Yüz zayıflatma teknikleri soranlar olduğu gibi, yüz bölgesinden nasıl kilo verebilirim diye soran ve bu konuda destek isteyen vakalar olabilir. Yanaklarımı nasıl eritebilirim sorusu da sık gelen estetik sorulardan bir tanesidir.

Yanak İnceltme Estetiği

Yanak inceltme yüz zayıflatma estetiğinin en temel işlemlerindedir. Burada yapılan işlem yanak içinde bulunan yağ dokusunun çıkarılmasıdır. Tombul yanaklar, ablak yanaklar dediğimiz bu orantısızlığın giderilmesi yanaklardan alınan yağ dokusu ile çözülebilmektedir. Yanak estetiği genel anestezi ile yapılmaktadır. Ortalama işlem süresi 45 dakikadır. Yanak inceltme yöntemleri arasında en kısa en etkili çözümü veren ve Bişektomi dediğimiz bu işlem anı zamanda konforludur. Kişi bir iki gün içerisinde ameliyat olduğunu unutur. Etkisi hızlıdır. Ameliyatsız yanak inceltme yöntemleri de mevcut olup etkisi hakkında net bir bilgimiz bulunmamaktadır. Ameliyatsız yanak inceltme agassi denilen bu yöntem ile dalga ışınları verilerek içerdeki yağların eritilmesi hedef alınmıştır. Bişektomi sonrası ödem çok az görünmektedir. Bu ödem 3-4 gün içerisinde sönmeye başlar. Bişektomi öncesi sonrası arasındaki fark bariz belli olmaktadır. Bişektomi yaptıranlar arasında birçok ünlü de yer almaktadır. Hollywood yanağı yaptıranlar olarak tanıdığınız ünlülerin resimlerini görmeniz mümkündür. Bişektomi zararları var mı sorusuna ise hiçbir zararı yoktur diyebiliriz. Hollywood yanağı fiyatı ya da Hollywood yanağı estetiği fiyatları nedir diye sorduğumuzda bunun için birkaç kriterin netleştirilmesi gerekliliği vardır. Hollywood yanak estetiği fiyatlarını belirlenmesindeki en büyük etken yapacak doktorun deneyimi ve tecrübesidir. Aynı zamanda Bişektomi ameliyatının hangi hastanede yapılacağı da hollywood yanağı fiyatlarını netleştirir. Yanak aldırma fiyatını belirleyen diğer bir etken ise yanak yapısının büyüklüğüdür. Yani yanak estetiği fiyatları bu faktörler doğrultusunda ortaya çıkmaktadır.

Yanak İnceltme Yöntemleri

Yanak yağı aldırma riskleri çok azdır. Diğer estetik operasyonlara nazaran daha kolay ama daha etkili bir işlemdir. Hastaneden aynı gün taburcu edilebilir. İşlem esnasında atılan dikişler kendiliğinden eridiği için dikiş alımı olmamaktadır

Yanak inceltme için kullanılan yanak eritme aletleri ve yanak eritme egzersizleri de bulunmaktadır. Yüz inceltme botoksu bunlar arasındadır. Bunlarla ilgili çalışmalar bulunmakla birlikte ne kadar yayarlı olduğu konusunda yeterli bilgimiz bulunmamaktadır. Yanaklarımı nasıl zayıflatabilirim, yanaklarımı nasıl eritebilirim, yüz bölgesinden nasıl kilo verebilirim kaygısı içinde olan hastaların yüz zayıflatma estetiğinden yararlanabileceğini söyleyebiliriz.

Gıdı Eritme

Yüz zayıflatma estetiğinin diğer bir aşaması gıdı bölgesinin inceltilmesidir. Bu işlem için liposuction kullanılır. Bu bölgedeki yağlar toparlanarak yüzün genel hatları daha net ve daha simetrik karşımıza çıkar. Gıdı bölgesinden yağ aldırma işlemi yani gıdı eritme genel anestezi altında yapılabilir. Kısa süren bir işlemdir. Yüzde herhangi bir iz bırakmaz.

2020-02-18T17:13:38+03:00

2 Yorum Var

 1. güler 2 Temmuz 2020 at 12:10 - Reply

  mrb agassi hakkında bilgi almak istiyorum

  • nazli 2 Temmuz 2020 at 12:26 - Reply

   Merhaba
   Yanak inceltme işleminde biz cerrahi teknik ile işlem yapıyoruz. agassi uyguladığımız bir yöntem değil.
   Sağlıklı günler dilerim

Bir Yorum Yaz

 
Yardım mı Lazım ?