Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır

Lazer lipoliz, istenmeyen yağ hücrelerini vücuttan uzaklaştıran, onları cilt yüzeyinden uzaklaştıran ve selüliti azaltan basit ama etkili bir lazer tedavisidir.

Lazer lipoliz, yüzünüze veya vücudunuzun herhangi bir yerine uygulanabilen istenmeyen yağ hücrelerini vücuttan uzaklaştırmak için ısı ve ışık kullanır. Bu tekniğin zaten yağ alınmış bölgelere uygulandığında hem erkekler hem de kadınlar için güvenli olduğu kanıtlanmıştır.

Her şeyden önce, bu işleme girmeden önce nitelikli bir doktor bulmalısınız. Doktorunuz lazer lipoliz tedavisine uygun olup olmadığınızı belirlemek için biyopsi yapacaktır. Bundan sonra sizinle tedavi seçeneklerini tartışacaklar ve ayrıca lazer lipolizin nasıl yapılması gerektiği konusunda size genel tavsiyelerde bulunacaklar.

Bu teknolojik gelişme ile daha az ağrı ve duruş süresi ile istenilen dudak konturuna sahip olmak daha kolaydır.

Lazer lipoliz, istenmeyen yağları gidermek ve daha pürüzsüz, daha tonlu bir görünüm oluşturmak için hedeflenen bir vücut şekillendirmesi oluşturur. Uyluk, basen ve karın bölgesindeki selüliti azaltmak için de kullanılabilir.

Lazer lipoliz, minimal invaziv olurken yağ hücrelerinin yok edilmesine yardımcı olan yüksek güçlü lazer teknolojisini kullanır. Birçok iyi sonucu olan nispeten yeni bir tedavi seçeneğidir.

Liposuction, cilt yüzeyinin altındaki fazla yağı almak için emme kullanır, ancak karın çevresi, uyluklar ve derinin daha kalın olduğu sırt gibi belirli bölgeler için tam olarak etkili değildir. Lazer lipoliz, lazer destekli termal enerjiyi kullanarak bu alanlarda yardımcı olur.

Lipoliz, lazer kullanılarak hedeflenen bölgedeki yağların alınması işlemidir. Karın, bacak, kol ve yüz gibi bölgelere uygulanabilir.

Lazer lipoliz, odaklanmış bir lazer ışığı veya radyofrekans enerjisi ışını aracılığıyla yoğun ısı ile fazla yağın alınmasını sağlayan cerrahi olmayan bir tedavidir. Bu işlem aynı anda küçük bir alanı ısıtır ve hedeflenen bölgedeki yağ hücrelerini yavaş yavaş yok eder.

Lipoliz, tek başına diyet ve egzersizle kilo vermekte zorlanan hastalar için etkili bir tedavi yöntemidir. Ayrıca yüzdeki aşırı yağ birikintilerini gidererek cilt görünümünü iyileştirir ve kırışıklıkları yumuşatır.