Liposuction Sonrası Ağrı Olur mu

Artan birçok plastik cerrahi ile birlikte, artan sayıda insanın liposuction sonrası potansiyel ağrıya bir çözüm aradığına dair endişeler var.

Liposuction sonrası ağrının mutlaka ameliyat sırasında yapılan işlemlerden kaynaklanmadığını belirtmek önemlidir. Hasta iyileşme sırasında veya hatta prosedür nedeniyle aylar sonra rahatsızlık hissedebilir, ancak bu liposuction’ın kendisinden kaynaklanan ağrıya eşit değildir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Hastaların liposuction işlemlerinden sonra çok fazla doku alınmış olabileceğinden veya ameliyattan önce vücudunda bir enfeksiyon varsa ağrı çekmesi mümkündür.

Birçokları için liposuction, kilo vermenin popüler ve hızlı bir yoludur. Cerrahlar vücuttaki fazla yağları tamamen veya kısmen alırlar ancak bu süreçte bazı geçici rahatsızlıklar ve yan etkiler olabilir.

Liposuction sonrası ağrı olmadığını bilmek önemlidir. İlk hafta herhangi bir ağrı veya rahatsızlık olmaz. Ayrıca hastaların liposuction sonrası yorucu bir şey yapmaması gerektiğini bilmek de önemlidir.

Liposuction sonrası ağrı olur mu?

Liposuction’ın cerrahi işlemi iki prosedürü içerir – biri yağ hücrelerinin içindeki sıvının çıkarılması için diğeri ise kan damarlarını koterize etmek ve çıkarmak için. Bu işlemlerden sonra şişliklerin inmesi ve hastaların normal aktivitelerine devam edebilmeleri birkaç gün alacaktır. Çoğu hasta için de bu noktaya kadar herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmezler. Bazı doktorlar, hastaların bu ağrıyla daha iyi başa çıkabilmelerini sağlamak için bu ağrılı dönemde narkotik reçete edebilir, ancak bunlar her zaman gerekli değildir.