LİPOSUCTİON SONRASI KORSE KAÇ GÜN KULLANILIR

Liposuction, istenmeyen yağların alınmasını içeren bir kozmetik cerrahi işlemdir. Lipoplasti olarak da bilinir. Vücudun bir veya daha fazla bölgesinden yağ hücrelerinin çıkarılması işlemidir.

Liposuction daha çok derinin hemen altında bulunan deri altı yağlarında kullanılır. Vücut tipini şekillendirmek, gevşek cildi azaltmak ve fiziksel deformasyonlara neden olabilecek fazla yağ dokusunu gidermek için kullanılabilir. Liposuction genellikle bir doktor yardımı ile ayakta tedavi prosedürü olarak veya hastanede günübirlik bir ameliyat ortamında yapılabilir. Liposuction, vakum oluşturmak için vakum kullanarak vücudun bir veya daha fazla bölgesindeki yağ hücrelerini yavaşça yok eder. Hücreler daha sonra çıkarılır ve toplanır. Toplanan yağlar sonunda çözülür ve bir damar yoluyla vücuttan atılır. Bu işlem, gözle görülür bir kilo artışı veya kaybı olmadan yıllarca süren uzun vadeli şekillendirme sonuçları elde etmek için zaman içinde tekrarlanabilir.

İşlemden hemen sonra uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan en yaygın olanı korse kullanımıdır. Doktorlar bu korseyi işlemden sonra 4-6 hafta arasında kullanılması gerektiğini söylerler.