LİPOSUCTİON SONRASI MASAJ ŞART MI

Liposuction genellikle kilo kaybı ve vücut şekillendirme için popüler bir ameliyattır. Liposuction, vücudun yağ hücrelerinin çıkarıldığı ve fazla derinin alındığı yerdir. Liposuction sonrası ağrı ve rahatsızlığı azaltmanın yolları var. Ancak liposuction sonrası masajın gerekli olup olmayacağı hala tartışılıyor.

Masajın liposuction sonrası iyileşme protokolünün bir parçası olup olmayacağı konusunda karışık sonuçlar var. Yapılan bir araştırma, masajların geleneksel bakıma kıyasla ağrıyı azaltma ve işlevi iyileştirme açısından fizik tedavi, akupunktur veya germe egzersizleri gibi diğer terapi türlerinden daha iyi hissetmelerini sağladığını gösterdi.

Liposuction, vücuttaki yağları uzaklaştıran ve yağı almak için emme kullanan yaygın bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Liposuction sonrası hemen masaja ihtiyaç olup olmadığı konusunda çelişkili çalışmalar var. İşin aslı, liposuction sonrası masaja acil ihtiyaç olup olmadığını kimse bilmiyor. Çünkü bu konuda henüz somut rakamlar ortaya koyacak yeterli çalışma yoktur.