LİPOSUCTİON YAPTIRIP SONRA KİLO ALINCA NE OLUR

Liposuction, vücuttaki lipidlerin (yağların) alınıp uzaklaştırıldığı bir işlemdir. Sonuç, yağ hücrelerinin boyut ve hacim olarak azalmasıdır. Yani liposuction kişilerin kilo vermesine yardımcı olur. Ancak kişi kilo alırsa liposuction yapılan bölgelere yağın geri gelme olasılığı yüksektir.

Yapılan bir araştırma, yetişkinlerin liposuction yaptırıp ardından kilo aldıklarında, kronik ağrı geliştirme, depresyon, anksiyete, stres yaşama, gastrointestinal problemler yaşama, uyku sorunları yaşama ve baş ağrısı yaşama risklerinin arttığını buldu. Bu komplikasyonlarla, kilo kaybı veya bakımı ile ilişkili sağlıklı yaşam tarzlarını sürdürmeleri zorlaşır.

Liposuction yaptırdığınızda kilo verme riski vardır. Bu durum hastaları kaybedilen kiloları telafi etmek kilo için almaya zorlar. Bu, doktorların bir hastanın vücudundan liposuction yoluyla yağ almaları ve daha sonra vücudun çok fazla basınç kaybetmemesi için onları kilo vermeye zorlamasıyla olur. Zamanla, bir kişi bu prosedürü azaltabilir ve tekrar çok zayıflamamak için sadece ihtiyaç duyduğu şeyi elde edebilir.