Vaser Liposuction Kalıcı mı

Vaser liposuction, yağı parçalamak ve vücuttan atmak için ısı kullanan bir radyo frekansı cihazının kullanımını içerir. Bu süreç kalıcıdır ve yalnızca küçük bir yeniden emilim şansına sahiptir.

Vaser liposuction, yağların kalıcı olarak alınmasını amaçladığı için kalıcı bir tedavi olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi, her zaman başarılı değildir.

Vaser liposuction, vücudun bir veya daha fazla bölgesindeki yağı kalıcı olarak uzaklaştıran, invazif olmayan bir yağ azaltma tedavisi türüdür. Birkaç yıldır var ve sahada yapılan en güvenli, en etkili prosedürlerden biri olarak kabul ediliyor.

İşlem genellikle lokal anestezi ile sadece birkaç dakika içinde yapılır, bu da ameliyattan korkan veya sonuçları en kısa sürede görmek isteyenler arasında popüler olmasını sağlar. Tedaviden sonra minimum kanama olur ve iyileşme süresi gerekmez.

Vaser liposuction, yağ hücrelerini parçalamaya ve kas dokunuzu etkilemeden kan dolaşımınıza salmaya yardımcı olmak için Vaser makinesini (kesin ısı enerjisi için kullanılan bir cihaz) kullanır. Cildin yüzeyine uygulanan jel, olası sızıntıları kapatarak cildin azalmasına yardımcı olur.

Uzun vadeli etkileri düşünüldüğünde bu sorunun cevabı kesin bir “hayır”dır.

Ancak bu, tüm liposuction tedavilerinin kalıcı olduğu anlamına gelmez. Hiç tedavi görmemiş gibi bir görünüme sahip olabilmeniz için vücudunuz için prosedürler uygulayan ve dolgu maddeleri kullanan birçok plastik cerrah var.