VASER LİPOSUCTİON SONRASI KİLO ALDIRIR MI

Tedavi edilen bölgedeki yağları eritmek için ultrason dalgalarını kullanan popüler bir liposuction türüdür. Vaser’in yaygın yan etkilerinden bazıları, kesilerin yakınında uyuşma, ağrı, şişlik, morarma ve hematomlardır. Ancak bunlar kalıcı değildir ve genellikle işlemden sonraki birkaç hafta içinde düzelir.

Liposuction, dünyadaki en popüler kozmetik cerrahi prosedürlerinden biridir. Gıdı, uyluk ve çene gibi bölgelerdeki yağları almak için yapılır. Vaser liposuction teknolojisi ile yapıldığında hastanın yağ hücreleri işlem sırasında vücuttan atılan daha küçük parçacıklara bölünür. Ancak Vaser liposuction teknolojisinin liposuction sonrası kilo alımına neden olup olmadığı konusunda birçok şüphe ve kafa karışıklığı olmuştur. Vaser liposuction piyasadaki en gelişmiş liposuction yöntemlerinden biridir. Vücudun derinliklerindeki istenmeyen yağ hücrelerini yok etmek için radyo dalgalarını kullanan minimal invaziv bir tekniktir.

Ancak Vaser liposuction sonrası bazı komplikasyonlar vardır. Bunlardan biri, bu ameliyatı bir kez yaptırdıktan sonra, insanların liposuction sonrası kilo alıp almadığını anlamalarının zor olmasıdır. Bu durum kesin değildir ve kişiden kişiye değişkenlik gösterir.