YAĞ ALDIRMA SONRASI İZ KALIR MI

Liposuction işleminden sonra iz kalıp kalmadığını anlamanız biraz zaman alacaktır. Ancak ameliyattan önce ve sonra kontrol etmenin yolları vardır. Herhangi bir yara izi olup olmayacağını anlamanın en iyi yolu aynadaki yansımanıza bakmaktır. Cilt tonunuzda veya dokunuzda herhangi bir farklılık varsa, vücudunuzda yara izleri kalmış olabilir.

Ameliyattan sonra önemli miktarda kilo verdiyseniz ve kıyafetlerinizin veya vücudunuzun belirli bölgelerinin her zaman dar ve rahatsız olduğunu hissediyorsanız, bu sizde iz kaldığını gösteren bir gösterge olabilir.

Birçok insan fazla kilolarından kurtulmak istediği için ne yapacağını düşünüyor. En yaygın seçenekler diyet ve egzersizdir. Ancak bir seçenek olarak Liposuction işlemi de vardır. Yara izi olma olasılığı vardır. Bu yara izleri sadece iyileşme sürecinin ilk aşamalarında bulunur ve başka bir zamanda bulunmaz. Ayrıca liposuction ile ilgili çok az risk olacaktır.

Liposuction, doktorlar tarafından yapılan en popüler kozmetik işlemlerden biridir. İnsanların bu estetik prosedürü tercih etmelerinin birçok nedeni vardır. Bunların başında kilo vermek gelmektedir. Hastalar prosedürün çok ağrısız olacağını ve daha sonra herhangi bir kesintiye ihtiyaç duymayacaklarını düşünebilirler. Ancak bunun hiç de doğru olmadığı ortaya çıktı. Aslında, insanlar ameliyattan sonra günlerce dokularında kanama yaşayabilir ve zamanla vücutlarındaki iltihap ve şişlikten kurtulmak zorunda kalabilir. Ayrıca liposuction sonucunda potansiyel olarak yara izi veya hipertrofik yara izi gelişebilir.